مشاوره تلفنی پاسارگاد24

 (تکرار فروش به مشتریان قدیمی)

 

مشتری پادشاه است. شاید بتوان نقدهایی به این جمله وارد کرد؛ ولی در دنیای امروز دیگر نمی‌توان نقش تعیین‌کننده مشتریان را فراموش کرد. زمانی به دلیل رقابت کم در کسب و کارها، مشتریان باید به هر ساز کسب‌وکارها می‌رقصیدند؛ حالا ورق برگشته و این کسب‌وکارها هستند که باید به ساز مشتریانشان برقصند. چون اگر شما به خواسته‌های مشتریان توجه نکنید، افرادی دیگر در مکانی دیگر خواسته های آن ها را برآورده کرده و رقیبان شما در صف خدمت‌رسانی به مشتریانتان ایستاده‌اند.در نتیجه شما آن ها را برای همیشه از دست میدهید.

برای همین باید به مشتریان خرید بیمه عمر و مستمری خدمات ویژه‌ای بدهید تا علاوه بر حفظ مشتریان فعلی، راه را برای خرید مشتریان جدید باز کنید. در این مطلب انواع خدمات به مشتریان بیمه را آموزش می‌دهیم تا بتوانید در دنیای پررقابت امروز، بیشترین مشتری با بالاترین حق بیمه های پرداختی را جذب نمایندگی بیمه خود کنید.

خدمات به مشتریان چه مزایایی دارد؟

چه زمانی از کسب و کاری که خرید کرده اید، دوباره خرید می‌کنید؟ احتمالا زمانی که از خدمات آن راضی باشید و هنگام استفاده از خدمات و محصولاتشان، حس خوبی داشته باشید. برای همین خدمات به مشتریان بیمه عمر و مستمری پاسارگاد قسمت مهمی از بازاریابی بازگشتی (Retention Marketing) است. بازاریابی بازگشتی یعنی مشتری که قبلا از شما بیمه ای خرید کرده با خدمات خوب و پیگیری مناسب ترغیب به تکرار خرید شود. از آنجایی که فروش به مشتریان قدیمی بسیار کم‌هزینه‌تر از مشاوره و ترغیب مشتریان جدید برای خرید بیمه زندگی است، خدمات به مشتریان را می‌توان جوری سرمایه‌گذاری با بازدهی بسیار مناسب نامید.

خدمات به مشتریان به سه دسته عمده، خدمات پیش از خرید، خدمات هنگام خرید و خدمات پس از خرید قابلیت دسته‌بندی دارد. هر کدام از این دسته‌ها برای خودشان دنیایی دارند و نیازمند تسلط کافی هستند. برای همین توجه به تک‌تک این موارد را در دستور کار کسب‌وکار خود قرار دهید و بدانید عدم رعایت اصول هرکدام از این فرآیندها، می‌تواند به کل سیستم خدمات‌رسانی و در نهایت کسب‌وکارتان لطمه وارد کند. در ادامه این سه مورد را شرح می‌دهیم:

خدمات پیش از خرید بیمه عمر

دلیل استفاده ما از خدمات پیش از خرید به جای خدمات پیش از فروش، نگاه مشتری‌محوری به فرایند خدمات است. این نوع خدمات روی مشتری برای ترغیب کردنش به خرید بسیار ضروری است. شما اگر بهترین خدمات پس از خرید را داشته باشید ولی خدمات پیش از خریدتان قابل قبول نباشد، مشتری اصلا به مرحله خرید نمی‌رسد که خدمات پس از خرید قوی شما را ببیند. اما وقتی خدمات پیش از خرید خوبی ارائه دهید، برای مشتری بیمه که هنوز ارزشی (پولی) به شما نداده جذاب است. موارد زیر از جمله مهم‌ترین موارد خدمات پیش از خرید است:

ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصول به مشتری

 

در ابتدا شنونده بسیار خوبی باشید و با توجه به سوالاتی که مطرح میکنید و پاسخ مشتری (نیاز مشتری)، مفیدترین اطلاعات و مزایای بیمه زندگی را با توجه به نیاز مشتری ارائه دهید. مشتری برای خرید نیاز به اطلاعات کافی و بدردبخور دارد. اگر اطلاعات درستی در مورد بیمه عمر و مستمری پاسارگاد ندهید و یک خدمت و یا کالای مجهول ارائه کنید، مشتری به سمت رقبایتان که به درستی اطلاعات می‌دهند، می‌رود.

کانال‌های ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصولتان باید زیاد باشد. عده‌ای از مخاطبان علاقه‌مند هستند از طریق سایتتان اطلاعات را دریافت کنند. تعدادی دوست دارند در تماس تلفنی اطلاعات بگیرند و افرادی در شبکه‌های اجتماعی جویای ویژگی‌های محصول بیمه عمر پاسارگاد هستند. برای همین باید بتوانید از طرق کانال های مختلف در دسترس همه باشید.

ارائه نسخه رایگان و تست از محصولتان

اگر فروشنده محصول دیجیتالی مانند نرم‌افزار هستید، ارائه نسخه دمو از نرم‌افزارتان راهکاری عالی برای جذب مشتری است. حس استفاده از محصولتان قبل از خریدش، برای مشتری بسیار جذاب بوده و او را به سمت خرید از شما سوق می‌دهد. در محصولات غیردیجیتالی مثل بیمه عمر نیز می‌توانید با توجه به اینکه شرکت بیمه پاسارگاد مدت یکماه را (از تاریخ صدور) جهت ابطال بیمه نامه عمر و مستمری (در صورت انصراف مشتری) در نظر گرفته و کل مبلغ پرداختی را در صورت درخواست بیمه گزار عودت میدهد، مشتری شما خرید بیمه زندگی را تجربه کند. این گونه دیگر خرید بیمه عمر برای مشتری هندوانه دربسته نبوده و با شناخت کافی نسبت به سند بیمه نامه و شرکت بیمه پاسارگاد تصمیم نهایی را نسبت به ادامه قرارداد میگیرد و زمان کافی را جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر در اختیار خواهد داشت.

ارائه مشاوره به مشتریان بالقوه

مشتری باید احساس کند که شما قبل از فروشنده بودن، مشاوری آگاه، دلسوز و دوست او هستید. وجود این حس در مشتری باعث دوستی‌اش با برند بیمه پاسارگاد و محصول بیمه زندگی و خرید وی می‌شود. او باید مطمئن باشد که محصولتان نیاز هایش را را برطرف می‌کند.

خدمات هنگام خرید

مشتری هرگز تجربیات هنگام خریدش را فراموش نمی‌کند. برای همین باید تجربه و حس خوبی شکل بگیرد تا مشتری دوباره از شما خرید کند و شما را به دوستانش توصیه کند. (بازاریابی دهان به دهان) برای همین نکات زیر می‌تواند به عنوان خدمات هنگام خرید، شما را از رقبایتان متمایز کند:

ارائه هدیه همراه با بیمه عمر خریداری شده

مشتری توقع هدیه را از شما ندارد. وقتی او را سورپرایز می‌کنید و هدیه ای به او می‌دهید، تاثیر بسیار مثبتی روی او دارید. در واقع مشتری جهت جبران این لطف شما کاری انجام خواهد داد و حتی این هدیه به خودی خود می‌تواند باعث خرید بیمه های بیشتری توسط مشتری شود؛ مثلا خرید بیمه عمر برای سایر اعضای خانواده و معرفی شما به دیگران، یا خرید بیمه اتومبیل به واسطه شما

پذیرایی از مشتری هنگام خرید بیمه

پذیرایی کردن از مشتری هنگام خرید نیز بسیار جذاب است. مغز مشتریان لحظه استفاده از پذیرایی و خرید محصول را به هم گره می‌زند و هر وقت سند بیمه نامه را می‌بیند، حالت خوشایند پذیراییتان را به خاطرش می‌آورد.

خدمات پس از خرید بیمه زندگی توسط مشتری

 

جایی که مشتریانتان بیشترین توقع سرویس گرفتن را دارند، پس از خرید بیمه است. آن‌ها حق بیمه پرداخت کرده‌اند و منتظر دریافت خدمات پس از فروش برای بهترین استفاده از محصول بیمه عمر هستند. این خدمات پس از فروش در تکرار خرید بسیار تاثیرگذار هستند و شکل‌دهنده تجربه استفاده از محصولتان است. بنابراین به این قسمت به عنوان مهم‌ترین قسمت خدمات‌رسانی، نگاهی ویژه ای داشته باشید و بیشترین منابع و بودجه خود را به این قسمت اختصاص دهید. در ادامه به موارد بسیار مهم که خدمات پس از فروش هستند، اشاره داریم:

خدماتی نظیر ارسال سند بیمه و برگه اقساط سال جدید، مشاوره جهت اخذ وام، خسارت و...

 

مشتریان خاص خود را که حق بیمه های بالایی پرداخت میکنند در اولویت قرار دهید، برای این کار میتوانید در سررسید اقساط سالانه، پاکت نامه ای را جهت تشکر از همراهی وی با برند شرکت بیمه پاسارگاد و خرید از نمایندگی شما و همچنین یادآوری پرداخت قسط سال جدید به آدرس مشتری ارسال نمایید.

با توجه به اندوخته صندوق سرمایه گذاری بیمه نامه عمر و مستمری مشتری، پیامکی جهت استفاده از تخفیفات سایر رشته ها برای وی ارسال کنید، جهت اخذ وام یا دریافت خسارت مشاوره و اطلاعات کاملی در اختیار وی قرار داده و پیگیر انجام امورات وی باشید و ...

 

ارائه پشتیبانی و آموزش

 

مشتری باید به طور کامل نحوه استفاده درست از خدمات بیمه عمر را یاد بگیرد. اگر کاتالوگ و یا راهنمای استفاده از ویژگی های بیمه زندگی پاسارگاد را دارید در اختیار مشتری قرار دهید. همچنین برای اطمینان، هنگام زیاد شدن مشتریانتان شخص پشتیبانی را جهت پیگیری مشتریان خود و دادن خدمات پس از فروش در کنار خود آموزش داده و بکار بگیرید.

امیدوارم که همیشه بتوانم در کنار نماینده های عزیز جهت پیشرفت کار و فروش بیشتر باشم.

با آرزوی موفقیت همه نمایندگان عزیز در صنعت بیمه

علیرضا نوری

بهار 1401

 

 

 

 

Button go

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

نظرات کومنتو

مهتاب یک نظر برای پوشش های بیمه ای ارسال کرد
پوشش تکمیلی رایگان بیمه عمر پاسارگاد واقعا یکی از مزایای خرید بیمه عمر پاسارگاد می باشد که می تونید این بیمه نامه را داشته باشید.
سمیرام یک نظر برای بازرسی و نظارت بر شعب بیمه پاسارگاد ارسال کرد
مزخرف ترین و ضعیف ترین شرکت بیمه پراز تخلفات مدیران
محمد یوسفی یک نظر برای بازرسی و نظارت بر شعب بیمه پاسارگاد ارسال کرد
سلام شما را ب خدا قسم جواب من رو بدید من سال 1400 پول واسه ثبت نام بیمه عمر پاسارگارد واریز کردم.نماینده شما هنوز من رو ثبت نام نکرده خدا رو خوش نمیاد من 1200000تومان پول واریز کردم برای 1سال ولی هنوز خبری از بیمه نیست آدرس نمایندگی خراسان رضوی شهرک باخرز آقای قربانی
سلام چراپیگیری سهمیه بیمه کارگرساختمانی تاتاریخ 97/12/12 راپیگیری نمی شود لطفن پیگیری شود شماره تماس 09378139815ازشهر خمینی شهر
ماهان یک نظر برای پرداخت ارسال کرد
خوبه
ماهان یک نظر برای پرداخت ارسال کرد
کشتی
سود مشارکت بیمه عمر کارافرین سال 1401 کی واریز میشود ممنون
ناصر یک نظر برای دریافت فرم های اداری ارسال کرد
سلام وقتتون بخیر بامدرک دیپلم پژوهشکده صالحین سامان موردقبول استخدام شرکت پاسارگاد هسته میشه راهنمایی کنید ممنون
محمد یک نظر برای بیمه بازنشستگی پاسارگاد ارسال کرد
بسیار جامع و کامل توضیح دادین.موفق و پیروز باشید
6ALOOF2N вакансии'www.name2.com یک نظر برای برای خرید بیمه عمر به چه نکاتی باید توجه کرد ؟ ارسال کرد
6ALOOF2N вакансии'www.name2.com
10N1UEFPQKM вакансии'www.name2.com یک نظر برای آیا فروش بر مبنای جدول استعلام صحیح میباشد؟ ارسال کرد
10N1UEFPQKM вакансии'www.name2.com
HPUA4V6 вакансии'www.name2.com یک نظر برای بیمه­ ی عمر، گامی مطمئن به سوی فردا ارسال کرد
HPUA4V6 вакансии'www.name2.com
3FPNCEP вакансии'www.name2.com یک نظر برای بررسی بیمه عمر در کشور ژاپن ارسال کرد
3FPNCEP вакансии'www.name2.com
1LXOWZJQWYJ вакансии'www.name2.com یک نظر برای امنیت شعلی بالا با اخذ نمایندگی بیمه عمر ارسال کرد
1LXOWZJQWYJ вакансии'www.name2.com
ABQ2WJM2E вакансии'www.name2.com یک نظر برای نکاتی که بهتر است درباره بیمه آتش سوزی شرکت پاسارگاد بدانیم ارسال کرد
ABQ2WJM2E вакансии'www.name2.com
4A1XDTX7L вакансии'www.name2.com یک نظر برای بازار هدف فروش بیمه های عمر ارسال کرد
4A1XDTX7L вакансии'www.name2.com
محمد دیبانژاد یک نظر برای پرسشنامه سایر رشته ها ارسال کرد
سلام بنده سوالی داشتم ؟ من بیمه عمر پاسارگاد را دقیقه ۱۸ ماه داشتم یعنی ماهانه تا ۱۸ ماه �داخت کرده‌ام و بعد از ۱۸ ماه اقدام به بازخرید بیمه خود کردم و البته مبلغ یک و نیم میلیون تومان وام دریافت کردم که دو قسط آن را دادم اما موقع بازخرید مبلغ پرداختی از طرف بیمه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود .در ۱۲ ماه اول ۳۰۰۰۰۰تومان و ۶ ماه ۳۳۰۰۰۰تومان
Q34E113U7JG вакансии'www.name2.com یک نظر برای مراحل صدور بیمه زندگی،مدارک مورد نیاز،میزان سود تضمینی ارسال کرد
Q34E113U7JG вакансии'www.name2.com
طاهره نعمت اللهی یک نظر برای بیمه موتور ارسال کرد
استاد نوری و سرکار خانم صدفی تشکر از شمام سلامت باشید مطالب آموزنده بود
امیر محمد فلاح یک نظر برای آموزش مجازی نمایندگان بیمه پاسارگاد ارسال کرد
من نام کاربری و رمز عبور رو فراموش کردم نمیتونم وارد پنل کاربری بشم میشه دوباره فعال کنید
رضا خالق پناه یک نظر برای آموزش نحوه پر کردن پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد ارسال کرد
سلام. فورم آموزشی شما قدیمی هست. لطفا به سال 1401 به روز کنید و آموزش فورم جدید را بگذارید. با سپاس.
صادقی یک نظر برای بازار هدف فروش بیمه های عمر ارسال کرد
با سپاس از مطالب اموزنده و مختصر و مفید جنابعالی پاینده باشید
محسن حسنی نماینده ومشاوربیمه عمر یک نظر برای درباره ما ارسال کرد
باسلام، ممنون از سایت آموزنده تون که مطالب رو به روز اطلاع رسانی میکنید.
عزت درستان یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
در مورد بیمه مستمری سوالی داشتم آیا در پایان قرار داد فقط مستمری ماهانه به شخص در مدت دزمان تعیین شده تعلق میگیرد یا نه مثل بیمه عمر مبلغ بازخرید بیمه نامه هم به بیمه شده پرزداخت می شود
آرش صدوقی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
حرفی هم که شما میزنی لطفا مستند بزن، از روی حسادت و غرض صحبت نکن، من خودم نماینده یه شرکت دیگه ام ولی اگر اطلاعات و تجربه امروزم رو داشتم حتما میومدم سراغ پاسارگاد
آرش صدوقی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
شرکتی با پشتوانه های عالی و منحصر بفرد برترین بیمه خصوصیه به نظرم من دوستانی که میخوان کار کنن بدونن که کاری بسیار آموزشیه
Mohammad یک نظر برای اعطای نمایندگی ارسال کرد
باعرض سلام و درود خدمت شما سروران گرامی کسی که واسه نمایندگی بیمه اقدام کند چه بیمه های بغیراز عمرواتیه رو می‌تونه انجام بده؟
مهناز سليماني یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام مطالب كامل و آموزنده بود سوال خاص نبود خيلي ممنون از زحمات شما بزرگواران
مصطفی حسینی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام و خسته نباشید خدمت استاد نوری عزیز و بزرگوار ضمن عرض خدا قوت خدمت حضرتعالی مطالب کاملا جا افتاده بود سوالی نیست ممنونم از زحماتی ک میکشید
علی حسینی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام بیمه مستمری بصورت یکجا به چه صورت است مستمری از کی تعلق می گیرد
سمیه صدفی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
مطلب بسیار مفید و کامل بود ممنون از انتشار این مقاله
علی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
ازهربیمه خرید کنید از بیمه ی پاسارگاد هیچی نخرید که همش کلکه?
خنجرخانی یک نظر برای اعطای نمایندگی ارسال کرد
باسلام وقت بخیر خواستم بدونم زمانی که 2نفر از آزمون و مصاحبه قبول شدن میتوانند مشترک دفتر نمایندگی افتتاح کنند
عالی بود. ممنون از نکات کلیدی و کاربردی ای که بیان کردید?
محمد نمازی یک نظر برای درباره ما ارسال کرد
درود بر شما
مینا یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
خدماتی که ارائه میدین عالیه خسته نباشید واقعا
Amir یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
مطالب خیلی بروز و قابل توجه ان
امین یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
مشاوره ای که دادید خیلی مفید بود ممنون

افراد آنلاین

ما 149 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد