مشاوره تلفنی پاسارگاد24
حذف فرانشیز بدنه

حذف فرانشیز بیمه بدنه پاسارگاد

با بالا رفتن قیمت خودرو طی سالیان اخیر گرفتن بیمه بدنه اتومبیل تقریباً امری واجب می‌باشد، حال با توجه به ضرورت تهیه بیمه‌نامه بدنه خودرو، آشنایی با این بیمه‌نامه و پوشش‌های تکمیلی این قرارداد امری بسیار مهم تلقی می‌شود، هدف ما در گروه آموزشی و سایت فروش پاسارگاد۲۴ آشنایی مشتریان شرکت بیمه پاسارگاد با انواع قراردادهای بیمه‌ای و پوشش‌های تکمیلی آن‌ها می‌باشد، در این مطلب قصد داریم پوشش تکمیلی حذف فرانشیز بیمه بدنه را خدمت شما عزیزان بطور کامل شرح دهیم، اما ابتدا لازم است که با مفهوم فرانشیز آشنا شوید.

فرانشیز چیست؟

کلمه فرانشیز یا فرانچایز (Franchise) کلمه ای فرانسوی می‌باشد و از فرهنگ لغت فرانسه به اصطلاحات بیمه‌ای در زبان فارسی ما رسوخ کرده‌است، در قراردادهای بیمه‌ای فرانشیز به درصدی از خسارت اطلاق می‌شود که بر عهده بیمه‌گذار می‌باشد و شرکت بیمه تعهدی بابت پرداخت آن ندارد. به‌طور مثال در قراردادهای درمان تکمیلی فرض کنیم بابت پوشش هزینه بستری و جراحی بیمارستان فرانشیز ۲۰٪ درصد در نظر گرفته شده باشد، معنی آن این است که از کل هزینه‌ای که بیمار بابت بستری و جراحی به بیمارستان پرداخت می‌کند ۸۰٪ درصد آن سهم شرکت بیمه‌گر و ۲۰٪ درصد مابقی، به‌عهده شخص بیمار است.

 

 

دلیل وجود فرانشیز در قراردادهای بیمه

لازم به ذکر است که همه قراردادهای بیمه‌ای دارای فرانشیز نیستند، اما بعضی از قراردادها مثل بیمه‌های درمان تکمیلی یا بیمه های بدنه پوشش‌ها شامل فرانشیز می‌شود. اما چرا فرانشیز در قراردادهای بیمه‌ای در نظر گرفته می‌شود؟ دلیل این موضوع این است که شرکت بیمه‌گر با قرار دادن شرط فرانشیز درون قرارداد بیمه‌ای مدیریت ریسک انجام داده و از میزان ریسکی که باید بپذیرد می‌کاهد، درواقع وجود فرانشیز باعث می‌شود که مشتری از مورد بیمه مراقبت بیشتری به عمل آورده و این موضوع باعث وقوع خسارات کمتری می‌شود به ‌عنوان مثال وقتی شما خودروی خود را بیمه بدنه انجام می‌دهید و بابت خسارت جزئی 10% درصد فرانشیز باید پرداخت کنید، این موضوع باعث می‌شود که شما با دقت بیشتری رانندگی کرده و احتیاط بیشتری را به عمل بیاورید و در واقع با مراقبت بیشتری که از خودروی خود انجام می‌دهید ریسک وقوع تصادف یا ریسک دزدیده شدن آن را کاهش می‌دهید و این موضوع هم به نفع شما و هم به نفع شرکت بیمه می باشد.

پوشش حذف فرانشیز در بیمه بدنه پاسارگاد

در قرارداد بیمه بدنه خودرو شرکت بیمه پاسارگاد، پوششی با عنوان پوشش حذف فرانشیز خسارت‌های کلی وجود دارد و این پوشش در قرارداد بیمه بدنه شرکت بیمه پاسارگاد فقط بابت خسارت‌های کلی می‌باشد.

مالکین خودروهایی که حداقل یکسال سابقه عدم خسارت داشته باشند، میتوانند با پرداخت حق بیمه بیشتر، از این پوشش در صورت تمایل بهره مند شوند. پوشش حذف فرانشیز، خسارت‌های جزئی را دربر نمی‌گیرد و در حالت کلی بابت خسارت‌های جزئی بیمه بدنه‌ی پاسارگاد، شما باید ۱۰٪ درصد خسارت را، به‌عنوان فرانشیز برعهده بگیرید و شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت الباقی خسارت را متعهد می‌شود.

خسارت‌ کلی بیمه بدنه

به خسارت‌هایی که بالغ بر هفتاد و پنج درصد سرمایه بیمه باشد، خسارت‌های کلی گفته می‌شود. موضوع بیمه (اتومبیل) موقعی بکلی ازبین‌رفته تلقی خواهد شد که در صورت سرقت، حداقل شصت روز پس‌از سرقت پیدا نشود یا به‌علت حوادث مشمول بیمه به‌نحوی آسیب ببیند که مجموع هزینه‌های تعمیر و تعویض قسمت‌های خسارت دیده آن با احتساب هزینه‌های نجات از هفتاد و پنج درصد قیمت خودرو در روز حادثه بیشتر باشد.

تبصره ۱: در خسارات کلی ملاک محاسبه و تسویه خسارت ارزش معاملاتی موضوع بیمه در روز حادثه و حداکثر تا مبلغ بیمه‌شده خواهد بود از خسارت کلی ارزش بازیافتی احتمالی و کسورات مقرر کسر و هزینه متعارف نجات و حمل تا حد مقرر به آن اضافه می‌شود مشروط بر این‌که از کل مبلغ بیمه بیشتر نشود.

تبصره ۲: ارزش بازیافتی موضوع بیمه توسط بیمه‌گر تعیین می‌شود در صورت عدم موافقت بیمه‌گذار باارزش تعیین‌شده بیمه‌گر پس‌از تملک موضوع بیمه و انتقال سند خودرو خسارت را با کسر فرانشیز و سایر کسور رات و اضافه نمودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل پرداخت خواهد نمود.

تبصر۳: با پرداخت خسارت کلی قرارداد بیمه بدنه خاتمه می‌یابد و چنانچه مدت قرارداد بیمه بیش‌از یک‌سال باشد حق بیمه سال‌های بعد به بیمه‌گذار مسترد می‌شود.

تبصره ۴: قبل‌از پرداخت خسارت مربوط به سرقت کلی خودرو سند مالکیت وسیله نقلیه بیمه شده باید به شرکت بیمه پاسارگاد منتقل شود.

تبصره ۵: چنانچه تا یک‌سال پس‌از پرداخت خسارت وسیله نقلیه سرقت شده و انتقال مالکیت آن به بیمه‌گر وسیله نقلیه مذکور پیدا شود بیمه‌گر موظف است آن را با رعایت آیین نامه بازیافت خسارت مصوب به شورای عالی بیمه به فروش رساند و سهم بیمه‌گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به درصدی که از خسارت پرداختی کسر کرده‌است به وی پرداخت نماید.

خسارت جزئی بیمه بدنه

خسارت‌هایی که مشمول تعریف خسارت کلی نباشد را خسارت جزئی تلقی می‌کنیم ملاک تعیین خسارت جزئی هزینه تعمیر شامل دستمزد عادلانه و قیمت روز لوازم تعویضی پس‌از کسر استهلاک و فرانشیز و اضافه نمودن هزینه نجات و حمل تا حد مقرر خواهد بود میزان استهلاک برای قطعات تعویضی بجز شیشه‌ها و شیشه چراغ‌ها از شروع سال پنجم تولید وسیله نقلیه به بعد برای هر سال پنج درصد و حداکثر بیست و پنج درصد خواهد بود.

علیرضا نوری مشاور و کارشناس صنعت بیمه

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

نظرات کومنتو

با سلام و احترام من بیمه تکمیلی پاسارگاد رو دارم. برای مشاهده خسارتهای درمان نمی تونم فعالسازی انجام بدم. ممکنه راهنماییم کنید؟
حافظ خانی یک نظر برای پرسشنامه سایر رشته ها ارسال کرد
سلام خسته نباشید اتباع هم میتوانند بیمه تکمیلی بخرند
مهتاب یک نظر برای پوشش های بیمه ای ارسال کرد
پوشش تکمیلی رایگان بیمه عمر پاسارگاد واقعا یکی از مزایای خرید بیمه عمر پاسارگاد می باشد که می تونید این بیمه نامه را داشته باشید.
سمیرام یک نظر برای بازرسی و نظارت بر شعب بیمه پاسارگاد ارسال کرد
مزخرف ترین و ضعیف ترین شرکت بیمه پراز تخلفات مدیران
محمد یوسفی یک نظر برای بازرسی و نظارت بر شعب بیمه پاسارگاد ارسال کرد
سلام شما را ب خدا قسم جواب من رو بدید من سال 1400 پول واسه ثبت نام بیمه عمر پاسارگارد واریز کردم.نماینده شما هنوز من رو ثبت نام نکرده خدا رو خوش نمیاد من 1200000تومان پول واریز کردم برای 1سال ولی هنوز خبری از بیمه نیست آدرس نمایندگی خراسان رضوی شهرک باخرز آقای قربانی
سلام چراپیگیری سهمیه بیمه کارگرساختمانی تاتاریخ 97/12/12 راپیگیری نمی شود لطفن پیگیری شود شماره تماس 09378139815ازشهر خمینی شهر
ماهان یک نظر برای پرداخت ارسال کرد
خوبه
ماهان یک نظر برای پرداخت ارسال کرد
کشتی
سود مشارکت بیمه عمر کارافرین سال 1401 کی واریز میشود ممنون
ناصر یک نظر برای دریافت فرم های اداری ارسال کرد
سلام وقتتون بخیر بامدرک دیپلم پژوهشکده صالحین سامان موردقبول استخدام شرکت پاسارگاد هسته میشه راهنمایی کنید ممنون
محمد یک نظر برای بیمه بازنشستگی پاسارگاد ارسال کرد
بسیار جامع و کامل توضیح دادین.موفق و پیروز باشید
6ALOOF2N вакансии'www.name2.com یک نظر برای برای خرید بیمه عمر به چه نکاتی باید توجه کرد ؟ ارسال کرد
6ALOOF2N вакансии'www.name2.com
10N1UEFPQKM вакансии'www.name2.com یک نظر برای آیا فروش بر مبنای جدول استعلام صحیح میباشد؟ ارسال کرد
10N1UEFPQKM вакансии'www.name2.com
HPUA4V6 вакансии'www.name2.com یک نظر برای بیمه­ ی عمر، گامی مطمئن به سوی فردا ارسال کرد
HPUA4V6 вакансии'www.name2.com
3FPNCEP вакансии'www.name2.com یک نظر برای بررسی بیمه عمر در کشور ژاپن ارسال کرد
3FPNCEP вакансии'www.name2.com
1LXOWZJQWYJ вакансии'www.name2.com یک نظر برای امنیت شعلی بالا با اخذ نمایندگی بیمه عمر ارسال کرد
1LXOWZJQWYJ вакансии'www.name2.com
ABQ2WJM2E вакансии'www.name2.com یک نظر برای نکاتی که بهتر است درباره بیمه آتش سوزی شرکت پاسارگاد بدانیم ارسال کرد
ABQ2WJM2E вакансии'www.name2.com
4A1XDTX7L вакансии'www.name2.com یک نظر برای بازار هدف فروش بیمه های عمر ارسال کرد
4A1XDTX7L вакансии'www.name2.com
محمد دیبانژاد یک نظر برای پرسشنامه سایر رشته ها ارسال کرد
سلام بنده سوالی داشتم ؟ من بیمه عمر پاسارگاد را دقیقه ۱۸ ماه داشتم یعنی ماهانه تا ۱۸ ماه �داخت کرده‌ام و بعد از ۱۸ ماه اقدام به بازخرید بیمه خود کردم و البته مبلغ یک و نیم میلیون تومان وام دریافت کردم که دو قسط آن را دادم اما موقع بازخرید مبلغ پرداختی از طرف بیمه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود .در ۱۲ ماه اول ۳۰۰۰۰۰تومان و ۶ ماه ۳۳۰۰۰۰تومان
Q34E113U7JG вакансии'www.name2.com یک نظر برای مراحل صدور بیمه زندگی،مدارک مورد نیاز،میزان سود تضمینی ارسال کرد
Q34E113U7JG вакансии'www.name2.com
طاهره نعمت اللهی یک نظر برای بیمه موتور ارسال کرد
استاد نوری و سرکار خانم صدفی تشکر از شمام سلامت باشید مطالب آموزنده بود
امیر محمد فلاح یک نظر برای آموزش مجازی نمایندگان بیمه پاسارگاد ارسال کرد
من نام کاربری و رمز عبور رو فراموش کردم نمیتونم وارد پنل کاربری بشم میشه دوباره فعال کنید
رضا خالق پناه یک نظر برای آموزش نحوه پر کردن پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد ارسال کرد
سلام. فورم آموزشی شما قدیمی هست. لطفا به سال 1401 به روز کنید و آموزش فورم جدید را بگذارید. با سپاس.
صادقی یک نظر برای بازار هدف فروش بیمه های عمر ارسال کرد
با سپاس از مطالب اموزنده و مختصر و مفید جنابعالی پاینده باشید
محسن حسنی نماینده ومشاوربیمه عمر یک نظر برای درباره ما ارسال کرد
باسلام، ممنون از سایت آموزنده تون که مطالب رو به روز اطلاع رسانی میکنید.
عزت درستان یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
در مورد بیمه مستمری سوالی داشتم آیا در پایان قرار داد فقط مستمری ماهانه به شخص در مدت دزمان تعیین شده تعلق میگیرد یا نه مثل بیمه عمر مبلغ بازخرید بیمه نامه هم به بیمه شده پرزداخت می شود
آرش صدوقی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
حرفی هم که شما میزنی لطفا مستند بزن، از روی حسادت و غرض صحبت نکن، من خودم نماینده یه شرکت دیگه ام ولی اگر اطلاعات و تجربه امروزم رو داشتم حتما میومدم سراغ پاسارگاد
آرش صدوقی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
شرکتی با پشتوانه های عالی و منحصر بفرد برترین بیمه خصوصیه به نظرم من دوستانی که میخوان کار کنن بدونن که کاری بسیار آموزشیه
Mohammad یک نظر برای اعطای نمایندگی ارسال کرد
باعرض سلام و درود خدمت شما سروران گرامی کسی که واسه نمایندگی بیمه اقدام کند چه بیمه های بغیراز عمرواتیه رو می‌تونه انجام بده؟
مهناز سليماني یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام مطالب كامل و آموزنده بود سوال خاص نبود خيلي ممنون از زحمات شما بزرگواران
مصطفی حسینی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام و خسته نباشید خدمت استاد نوری عزیز و بزرگوار ضمن عرض خدا قوت خدمت حضرتعالی مطالب کاملا جا افتاده بود سوالی نیست ممنونم از زحماتی ک میکشید
علی حسینی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
سلام بیمه مستمری بصورت یکجا به چه صورت است مستمری از کی تعلق می گیرد
سمیه صدفی یک نظر برای انواع بیمه مستمری ارسال کرد
مطلب بسیار مفید و کامل بود ممنون از انتشار این مقاله
علی یک نظر برای فروش بیمه عمر به صرافی ها و طلافروشی ها ارسال کرد
ازهربیمه خرید کنید از بیمه ی پاسارگاد هیچی نخرید که همش کلکه?
خنجرخانی یک نظر برای اعطای نمایندگی ارسال کرد
باسلام وقت بخیر خواستم بدونم زمانی که 2نفر از آزمون و مصاحبه قبول شدن میتوانند مشترک دفتر نمایندگی افتتاح کنند
عالی بود. ممنون از نکات کلیدی و کاربردی ای که بیان کردید?
محمد نمازی یک نظر برای درباره ما ارسال کرد
درود بر شما
مینا یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
خدماتی که ارائه میدین عالیه خسته نباشید واقعا
Amir یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
مطالب خیلی بروز و قابل توجه ان
امین یک نظر برای خرید آنلاین بیمه عمر ( پاسارگاد ) ارسال کرد
مشاوره ای که دادید خیلی مفید بود ممنون

افراد آنلاین

ما 127 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد