مشاوره تلفنی پاسارگاد24

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همراهان سایت پاسارگاد ۲۴

در ادامه مطالب مربوط به شناختن تیپ های شخصیتی مشتریان در مقاله قبلی سه تیپ افراد اصلاح طلب و کمال گرا، مهرطلب و کمک گرا و  موفقیت طلب و عمل گرا را شناختیم و آموختیم که نقاط ضعف و قوت هر یک از این تیپ های شخصیتی چگونه است. به طور کلی انگیزه ما از آموزش این مباحث به فروشندگان بیمه های عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد این است که شما بدانید در مواجهه با هر دسته از مشتریان با بهره گیری از این اصول روانشناسی چگونه رفتار کنید تا بهترین نتیجه حادث گردد.

 در این عنوان به سراغ تیپ های چهارم و پنجم و ششم خواهیم رفت

تیپ ۴ ،هنردوست و فردگرا:

 از نقاط قوت این تیپ شخصیتی می توان به خلاقیت ،آراستگی، مبادی آداب بودن، میهن پرستی ،کنجکاوی، اصالت ،نوگرایی ،متشخص بودن و مهربانی اشاره نمود .

در مقابل این نقاط مثبت تیپ شخصیتی فرد گرایان ،خودشیفتگی ،خودنمایی ،بی حوصلگی، فرار و ماتم گرایی را می توان از نقاط منفی نام برد.

 نماینده فروش بیمه پاسارگاد باید در برخوردهای حضوری با این گروه حتما نظم و آراستگی ظاهری بسیار زیادی داشته باشد ،در مقابل شما هم باید از ظاهر و آراستگی مشتریان خود تعریف و تمجید کنید.

 هرگز پرگویی نکنید و فقط در حدود مسائل کاری در چارچوب مشخص صحبت کنید .

می توانید از مزایای کاری خود و مفید بودن بیمه شدن افراد جامعه در جهت پیشرفت کشور هم نکاتی را ارائه دهید زیرا برای این تیپ شخصیتی جذابیت خواهد داشت.

هنردوست و فردگرا

تیپ ۵ فکور و مشاهده گر:

این قبیل افراد فلسفه گرا، متفکر ،عاقل، با قدرت تجزیه تحلیل بالا ،دلسوز ،خونسرد و الگو هستند. این جزو نقاط مثبت این افراد است. ولی در مقابل، آن ها می توانند بسیار منزوی و کم عاطفه ،ناتوان در برقراری ارتباط،  مرموز و طمع کار هم باشند ،اگر مشتری شما از این تیپ شخصیتی است باید کاملاً متفکرانه سخن بگوید و کمی چاشنی طنز در صحبت هایتان داشته باشید .

این افراد اصلا علاقه‌ای به ایجاد رابطه دوستانه با شما ندارند، پس به گونه‌ای عمل کنید که مشتری بداند فقط جهت کمک به رفع نیاز وی با او ارتباط برقرار کرده اید و نه بیشتر.

 ممکن است سردی کلام آن ها و برخورد شان شما را آزار دهد ولی نباید انرژی خود را از دست دهید و با قدرت مسیر خود را ادامه دهید.

فکور و مشاهده گر

 تیپ ۶ محتاط و شک گرا:

 تیپ شخصیتی نقاط قوتی مانند قابل اعتماد بودن، معنوی بودن ،با ثبات و احساسی بودن، پایدار و سنت گرا، محتاط و با تدبیر و با فرهنگ بودن را دارند.

 از نقاط ضعف این قبیل مشتریان همانگونه که مشخص است می توان به منفی گرایی، شک و سخت گیر بودن، نکته بینی، مستبد بودن و تعصب شدید اشاره نمود.

 اگر فردی که خواهان فروش بیمه عمر پاسارگاد به  وی هستید از این تیپ افراد است، کار شما کمی سخت خواهد بود. این افراد اگر حرفی بزنند، پای حرف خودشان می ایستند ولی قبول کردن حرف شما برای آنها بسیار بسیار سخت است. در مقابل این مشتریان با تجهیزات کامل ظاهر شوید و به اصول فنی بیمه نامه خود احاطه کامل داشته باشید. سعی کنید محکم و با اعتماد به نفس سخن بگویید، از کلمات سنگین پرمعنی و فنی استفاده کنید تا بتوانید اعتماد این تیپ را جلب کنید و بر آنها تاثیر بگذارید

محتاط و شک گرا

همکاران عزیز توصیه می‌کنیم که این مقاله را دقیق مطالعه کنید و به خاطر بسپارید تا در مواقعی که با مشتریان خود روبه رو می شوید، بتوانید تیپ‌شخصیتی آنها را تشخیص داده و طبق دستورالعمل های ارائه شده عمل نمایید. در قسمت بعدی این مقاله سه تیپ  آخر را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

پیروز باشید

فرانک زارع _ مدیر فروش

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد