مشاوره تلفنی پاسارگاد24

ویژگی های اکتسابی نماینده بیمه عمر

در قسمت اول این محتوا شرایط لازم برای حرفه ای شدن یک نماینده را به دو دسته ی ویژگی های ذاتی و ویژگی های اکتسابی تقسیم کردیم و ویژگی های ذاتی یا خصوصیات اخلاقی لازم را برای شروع این کار توضیح دادیم، در این قسمت به ویژگی های اکتسابی که باید در حین کار بدست آورید اشاره خواهیم کرد.

آموزش در کار بیمه همه چیز است

عزیزان هر چقدر هم شما دارای بهترین ویژگی های انتسابی برای حرفه ای شدن در صنعت بیمه باشید ، اگر درست آموزش نبینید و از تجربیات افرادی که سال ها در این کار بوده اند ، بهره نگیرید نمیتوانید در این صنعت موفق و حرفه ای شوید، اخذ کد نمایندگی از شرکت بیمه پاسارگاد هیچ ملاکی برای حرفه ای شدن شما نخواهد بود، شما باید تحت نظارت مستمر یک تیم آموزشی قرار بگیرید تا بتوانید در کار خود پیشرفت کنید.

صنعت بیمه و کار در آن مانند کسب و کارهای سنتی نیست که همیشه استادکار نکات اصلی و اصطلاحا فوت کوزه گری را برای خود نگه دارد تا مبادا شاگردش به رقیب وی تبدیل شود.

در شرکت بیمه پاسارگاد روند جذب و آموزش نمایندگان بیمه عمر تحت نظارت مدیران سازمان  فروش است که از چندین جایگاه آموزشی تشکیل شده اند و شما در ابتدای کار با یک تیم حرفه ای مواجه خواهید شد که در آن وظایف هر جایگاهی مشخص است. مدیران فروش به کار جذب و پیگیری کارهای شما میپردازند ، مدیران آموزش در برگزاری کلاس ها فعالیت دارند و مدیران ارشد سازمان به حسن انجام امور نظارت خواهند کرد.

پس شما تنها نیستید!

قبلا هم گفتم که کسب و کار ما سنتی نیست و مدیران سازمان فروش نیازی ندارند تا فوت کوزه گری را برای خود نگه دارند و به شما نگویند! بلکه کاملا برعکس !! هرچقدر شما نماینده ی قوی تر و حرفه ای تری باشید به رشد امتیاز سازمان خود کمک خواهید کرد و این یک نفع مشترک برای کار های گروهیست.

استفاده از تجربیات دیگران، راه میانبر موفقیت شماست

با توجه به ماهیت سازمان فروش در شرکت بیمه پاسارگاد، افراد امکان ارتقا به سمت های بالاتر را دارند. این بدان معناست که شخصی که به عنوان مدیر فروش با شما کار میکند قبلا مانند شما نماینده فروش بوده است، حداقل صد میلیون تومان پرتفو برای رسیدن به این جایگاه ثبت کرده است و در نهایت اینکه برای رسیدن به این جایگاه تعداد زیادی بیمه نامه عمر و تامین اتیه فروخته است  و در همان بازاری کار کرده است که شما در ابتدای راه ان هستید! پس از تجربیات وی استفاده کنید! او هم زمانی مانند شما در ابتدای راه بوده و برای فروش بیمه آزمون و خطاهای بسیاری کرده است.

شما با انتخاب های هوشمندانه و استفاده از تجربیات افرادی که قبل از شما در صنعت بیمه فعالیت کرده اند میتوانید راه میانبر خوبی برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید.

آموزش پذیر و دارای روحیه کار تیمی باشید

اگر میخواهید در صنعت بیمه حرفه ای شوید باید روحیه ی آموزش پذیری و همگام با تیم شدن را در خود قوی کنید. خیلی رک به شما میگویم مدرک تحصیلی بالای شما، ثروت خانوادگی شما ، زیبایی صورت شما و این قبیل موارد هیچ کمکی به حرفه ای شدن شما نخواهد کرد!! پس غرور را کنار بگذارید و اصطلاحا با ظرف پر وارد کلاس های آموزشی نشوید. به شخصه با افراد زیادی رو به رو بوده ام که با مدرک تحصیلی دکترا حتی نتوانستند به حد نصاب فروش اولیه برای اخذ کد نمایندگی بیمه عمر پاسارگاد، که فقط فروش ده فقره بیمه نامه است برسند و چه بسیار افرادی را دیدم که از شهرهای دور افتاده و نسبتا محروم ایران و با مدرک تحصیلی نه چندان بالا، عالی کار کردند و خیلی زود موفق به تاسیس دفتر نمایندگی بیمه پاسارگاد شده اند.

توجه کنید به هیچ عنوان قصد توهین یا بالا بردن قشر خاصی از افراد جامعه را ندارم فقط میخواهم این را بدانید که در کار بیمه شایسته سالاری حکم فرماست و هر چه تلاش کنید و خود را با سازمان و مدیران خود وفق دهید در نهایت منفعت ان برای شخص شما خواهد بود.

روحیه ای جنگنده و پیگیر داشته باشید

مشکل عمده ای که با بسیاری از نمایندگان در این سالها داشته ام این بود که پس از مدتی یا رسیدن به یک درامد معقول ناگهان دچار توقف کاری میشوند! گویا حس میکنند به نقطه امن زندگی کاری خود رسیده اند و دیگر نیازی به تلاش برای فتح بازار های جدید نیست. در صنعت بیمه هیچ سقفی از درامد وجود ندارند شما کارمند یا کارگر یک شرکت یا سازمان نیستید. درآمد شما به میزان فعالیت شما بستگی دارد درست است که به دلیل خاصیت درآمد رسوبی در فروش بیمه های زندگی و بازنشستگی پاسارگاد شما پس از مدتی یک کارمزد ثابت برای خود ایجاد میکنید که هر ماه هم قابل افزایش است ولی به کم قانع نباشید! پیگیری و جنگندگی را در خود تقویت کنید وقتی میتوانید درامد های چند صد میلیونی داشته باشید به درامد های چند ده میلیونی راضی نشوید! اینجا همه چیز به خود شما بستگی دارد ، ظرف ذهنی خود را بزرگ کنید و بدانید اگر قدرت و جسارت فکر کردن به درامد های بالا را داشته باشید کائنات مسیر را برای شما هموار خواهد کرد.

سخن آخر

اینکه شما با چه تیم و تحت نظر چه افرادی کار کنید بسیار اهمیت دارد ولی میزان بهره گیری شما از دانش و تجربیات آنان تنها به خود شما بستگی دارد. درست است که آموزش نمایندگان جزئی از وظایف کاری سازمان فروش است ولی این را بدانید که شما برای موفقیت نباید منتظر هیچکس بمانید! اگر کلاس های آموزش در تیم شما کم است یا مدیران فروش شما زمان کافی برای پاسخ به سوالات شما ندارند یا هزار و یک ولی و امای دیگر اینها هیچکدام نباید باعث توقف شما شود.

ما در عصر ارتباطات زندگی میکنیم. گوگل و یوتیوب و اینستاگرام و ده ها پلتفرم دیگر پر از مطالب آموزشی و راهکار هایی برای موفقیت شماست، پس منتظر نمانید تا دیگران به شما اموزش دهند، شما آن شخصی باشید که پس از مدتی همه از ویژگی های منحصر به فرد کاری و شخصیتی اش سخن میگویند. در این جا همه چیز مهیاست! دنیایی از اطلاعات و افرادی که میخواهند به رشد شما کمک کنند پس منتظر نمانید و آستین ها را بالا بزنید.

موفقیت را هیچکس به شما تقدیم نمیکند شما هستید که بایدآن را بدست آورید

پایان قسمت دوم

موفق و پیروز باشید

فرانک زارع مدیر آموزش و نظارت شرکت بیمه پاسارگاد

دوم فروردین 

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد