مشاوره تلفنی پاسارگاد24

خرید بیمه تامین اجتماعی یا بیمه عمر؟


با توجه به بالا رفتن سن قشر عظیمی از متولدین دهه های پنجاه و شصت و هفتاد زنگ خطر بزرگی در ارتباط با دوران سالمندی و بازنشستگی جوانان امروز و میانسالان فردا، به صدا در آمده است.

افزایش بی رویه ی جمعیت در دهه های پنجاه و شصت بدون هیچگونه فکر کارشناسی شده و ایجاد امکانات برای این نسل باعث شد از همان ابتدا مشکلات دوران جنگ ، کمبود امکانات تحصیلی ،گذر از غول کنکور به امید راه یافتن به دانشگاه و در نهایت نبودن بازار شغلی مناسب همه و همه سبب شد که مشکلات دهه ی شصتی ها همواره از معضلات مهم کشور باشد و حالا فکر پیری و بازنشستگی این افراد هم به یک مشکل و دغدغه ی بزرگ دیگری تبدیل شده است.

با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران و نبود شغل متناسب با شان و تحصیلات این قشر ،باعث شد که پوشش بیمه ای و بازنشستگی مناسبی برای این افراد فعال نباشد،البته درصدی از افراد شاغل در ادارات دولتی و شرکت های خصوصی هم از طریق کارفرما تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند که البته با توجه به اینکه ادارات دولتی و خصوصی معمولا قرارداد های کاری بلند مدت با افراد منعقد نمیکنند و هر لحظه ممکن است به دلایلی مثل تعدیل نیرو ، تمدید نشدن قرارداد توسط کارفرما و بسیاری عوامل دیگر، شغل خود را از دست بدهند و خودشان مجبور شوند سابقه ی بیمه ای خود را ادامه دهند.

در سند چهارم توسعه تاکید بسیاری بر بالا رفتن ضریب نفوذ بیمه های زندگی در جهت بهبود شرایط بازنشستگی افراد جامعه شده است تا شرکت های بیمه ای به کمک صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی بیایند و گره ای ازین مشکلات را باز کنند.


مزایا و معایب بیمه تامین اجتماعی چیست؟

در باب صحبت از مزایا و معایب بیمه تامین احتماعی سخن ها بسیارست ولی فقط کافیست به شرایط پدران و مادران بازنشسته ی خود نگاهی بیاندازیم . در هر خانواده ای به طور حتم بازنشستگان زیادی پیش روی ما هستند که بعد از سی سال کار و زحمت ، حقوقی از بیمه تامین اجتماعی دریافت میکنند که نه تنها کفاف زندگی میانسالی آنها را نمیدهد بلکه در کمال تاسف در جامعه شاهد این هستیم که بسیاری از این افراد پس از بازنشستگی مشغول کارهایی همچون رانندگی ، فروشندگی و از این قبیل مشاغل هستند که هیچ وجدان آگاه و بیداری موافق این موضوع نیست و مطمئنا شان و منزلت این بزرگواران در سنین پیری بسیار بالاتر از این است که به این قبیل کارها برای کسب درامد و گذران زندگی بپردازند.

از نظر درمانی هم دارندگان این بیمه نمیتوانند از امکانات بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی و مدرن بهره مند شوند و به طور حتم در صورت بروز مشکلات جدی و لزوم انجام عمل های سخت و پر هزینه نمیشود روی این بیمه حساب ویژه ای باز کرد!

عزیزان توجه داشته باشید که به هبچ عنوان قصد تخریب بیمه تامین اجتماعی را ندارم. تامین اجتماعی یک بیمه گر پایه است منتها با توجه به شرایط امروز جامعه نه در بحث بازنشستگی و نه در بحث پوشش های درمانی جوابگوی نیاز امروز مردم نیست و این مسئله امریست که کاملا در شرایط فعلی جامعه ایران مشهود است. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل....

 

خرید بیمه عمر پاسارگاد چه مزایایی دارد؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بالای بیست سال سن دارید و تحت پوشش بیمه ی تامین اجتماعی نیستید برای داشتن یک بازنشستگی قوی و دارا بودن خدمات درمانی چاره ای جز خرید بیمه عمر و زندگی ندارید و اگر جزو گروهی هستید که همین الان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستید باید بدانید که داشتن یک بیمه نامه ی مکمل بازنشستگی از ملزومات زندگی شما خواهد بود.

معمولا ادارات و شرکت ها سقف حقوق را در گزارش تامین اجتماعی شما رد نخواهند کرد و در صورت سی سال کار و رسیدن به مرحله بازنشستگی حد اقل حقوق دریافتی را خواهید داشت! پس تا بیشتر از این زمان را از دست نداده اید به فکر چاره باشید.

شرکت بیمه پاسارگاد در حال حاضر با توجه به عملکرد درخشانی که در این 15 سال فعالیت از خود نشان داده ، به نوعی به یک شرکت تخصصی در زمینه ی فروش بیمه های بازنشستگی تبدیل شده است و دارا بودن بیشترین آمار فروش این نوع بیمه نامه ها در بین تمامی شرکت های بیمه ای گواهی بر این ادعاست.

شما میتوانید با پرداخت تنها 20 درصد از درامد سالیانه ی خود برای خرید بیمه عمر پاسارگاد خیالتان از داشتن آینده ی مالی مناسبی راحت باشد.

شرکت بیمه پاسارگاد با ارائه این بیمه نامه با دارا بودن سود تضمینی و سود مشارکت در منافع ، سود قابل توجهی به صندوق های بازنشستگی شما اعمال میکند همچنین با ارائه خدمات درمانی در زمینه از کار افتادگی، حوادث، بیماری های خاص و پر هزینه، فوت و پوشش درمان تکمیلی در ارتباط با هزینه های جراحی و بستری ؛ در کنار شما خواهد بود تا از همین الان تا 30 سال اینده دغدغه های مالی و درمانی شما را بر طرف سازد.

 

آیا امکان بازنشستگی کوتاه مدت وجود دارد؟

اگر شما از قوانین بیمه تامین اجتماعی اطلاع داشته باشید میدانید که در صورت پرداختی زیر 10 سال و انصراف ازپرداخت حق بیمه ، ریالی به شما بازگردانده نخواهد شد و تمامی پولی که تا به آن روز پرداخت کرده اید سوخت خواهد شد!!! و در صورت ادامه پرداخت و درخواست بازنشستگی زودتر از سی سال، حقوق دریافتی شما درصدی از حقوق ماهانه خواهد بود و برای دارا شدن حقوق کامل حتما باید سی سال تمام حق بیمه پرداخت نمایید!!

ولی در بیمه های عمر و بازنشستگی شرکت بیمه پاسارگاد روال کار این گونه نیست ؛ شما میتوانید با انتخاب مدت قرارداد خود از 5 تا 30 سال هر زمان که بخواهید درخواست بازخریدی دهید و بدون هیچگونه جریمه ای تا همان مدت درخواستی شما سود صندوق محاسبه خواهد شد البته که هر چه مدت قرارداد شما بیشتر باشد بالطبع سود صندوق بازنشستگی شما هم بالاتر خواهد رفت ولی نکته ی مهم در اینجا بحث اختیار عمل داشتن شماست و اجباری در کار نیست.

 

گرفتن وام از مزایای بیمه عمر پاسارگاد است

این موضوع هم از دیگر موارد تفاوت بین بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر پاسارگاد است.

بیمه شدگان تامین اجتماعی با اینکه سال ها حق بیمه پرداخت کرده اند نمیتوانند حتی یک ریال از بیمه تامین اجتماعی تقاضای وام کنند !!!! موضوع گرفتن وام در بیمه های عمر شرکت بیمه پاسارگاد یک امتیاز ویژه محسوب میشود.

بیمه شدگان ما با گذشت تنها 6 ماه از شروع بیمه نامه ی خود میتوانند تا 90 درصد اندوخته ی ریاضی بیمه نامه ، درخواست وام دهند.

توجه داشته باشید درخواست وام بدون هیچگونه سند و ضامن و تشریفات بانکی خواهد بود. از یک تا پنج سال امکان بازپرداخت وجود دارد و کارمزد وام 4 درصد خواهد بود و امکان گرفتن وام نا محدود است.

 

واقعیتی تلخ ولی اجتناب ناپذیر....

با توجه به تجربیاتم در زمینه فروش بیمه و برخورد با مشتریان بسیار در بحث مقایسه تامین اجتماعی و خرید بیمه عمر با این موضوع مواجه میشدم که بحث حقوق و مستمری در این بیمه برایشان بسیار جذابیت دارد ولی سخنی شاید تلخ با شما عزیزان دارم

معمولا سن بازنشستگی و رسیدن به حقوق تامین اجتماعی برای افراد در سنین بالا خواهد بود. تصور کنید فردی 30 سال حق بیمه پرداخت کرده و در سن 60 سالگی بازنشسته خواهد شد به طور طبیعی و با توجه به میانگین سن فوت ایرانیان نهایتا بین 15 تا 20 سال میتواند از این حقوق بهره مند شود و پس از فوت اگر مرد باشد حقوق به همسر وی تعلق خواهد گرفت که مطمئنا همسر وی هم در همین سنین خواهد بود و پس از فوت همسر هم اگر فرزند دختر مجردی داشته باشد که در آن سن بعید است، این حقوق به دختر میرسد و در نهایت با یک حساب و کتاب معمولی 30 سال پرداختی حق بیمه و ایجاد یک صندوق بزرگ در نهایت با پرداخت نهایتا 15 تا 20 سال حقوقی در حد متعارف ، تمام خواهد شد!!!

حتی اگر کمترین سود بانکی را هم به ان حجم پرداختی 30 ساله اضافه کنیم عددی بسیار بالاتر از حقوق تامین اجتماعی خواهد بود.

البته این سال ها هم بر فرض در قید حیات بودن همسر در زمان فوت بیمه شده یا دارا بودن دختر مجرد بیان شده است .

درصندوق بیمه عمر پاسارگاد ولی روند جور دیگریست. بیمه شده ی ما علاوه بر دارا بودن یک صندوق مالی قوی ،در صورت فوت هم عددی تا سقف700 میلیون تومان در فوت عادی و 1 میلیارد و 400 میلیارد تومان در فوت حادثه را دارا خواهد بود.

در صورت حیات بیمه شده و اتمام بیمه نامه هم مالکیت کل صندوق میلیاردی خود را دارا خواهد بود و حق انتخاب دارد که کل صندوق را یکجا دریافت کند یا سود پول خود را به عنوان حقوق دریافت کندو نکته اینجاست که اصل پول برای وی حفظ خواهد شد و مثل بیمه تامین اجتماعی با فوت بیمه شده صندوق به مالکیت دولت در نخواهد آمد!!!

 

سخن اخر

در بحث خرید بیمه عمر مهم ترین موضوع انتخاب و بهره گیری از تجربیات یک نماینده بیمه است تا بتوانید محصول بیمه ای خود را با توجه به شرایط زندگی خود خریداری کنید و در تمامی مراحل از راهنمایی های وی بهره مند شوید. مشاورین گروه پاسارگاد 24 با تجربه ی 10 ساله در فروش تخصصی بیمه های عمر و زندگی شرکت بیمه پاسارگاد با پاسخگویی 24 ساعته در کنار شما خواهند بود تا این مسیر را به سلامت طی کنید.

منتظر تماس شما هستیم....

فرانک زارع

مدیر آموزش و فروش شرکت بیمه پاسارگاد

آذر1400

 

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد