مشاوره تلفنی پاسارگاد24

ارتقاء شغلی نمایندگان بیمه های زندگی در شرکت بیمه پاسارگاد چگونه است؟

یکی از جذاب ترین شرایط اخذ کد نمایندگی از شرکت بیمه پاسارگاد این است که شما در این شغل، امکان ارتقاء جایگاه خواهید داشت و قرار نیست همیشه فقط یک فروشنده بیمه عمر و مستمری باقی بمانید.

به چه دلیل سازمان فروش بیمه های عمر و مستمری در بیمه پاسارگاد ایجاد شد؟

شرکت بیمه پاسارگاد در بین تمامی شرکت های بیمه ای اولین شرکتی بود که برای نمایندگان کد تخصصی بیمه های زندگی اقدام به راه اندازی شبکه فروش نمود و بی شک این تصمیم هوشمندانه که آینده نگری و حرفه ای گری مدیران شرکت را به اثبات رساند ، نقطه ی عطف بزرگی در گسترش تعداد نمایندگان و رسیدن به بالاترین آمار فروش بیمه های عمر و مستمری در بین تمامی شرکت های بیمه گر در سراسر کشور محسوب میشود.

شرکت بیمه پاسارگاد در اولین سال های تاسیس و شروع به کار خود، با دید کار تخصصی بر روی فروش محصول بیمه عمر و تامین آتیه سیاست های کاری خود را تنظیم نمود. مدیران بیمه پاسارگاد با تکیه بر تجربیات چندین ساله ی خود در صنعت بیمه به خوبی میدانستند که نمایندگان عمومی یا جنرال از نظر تخصصی و زمانی امکان تمرکز بر فروش بیمه های عمر و زندگی را نخواهند داشت، زیرا کار در رشته های اموال مستلزم وقت بسیار و درگیری در سیستم بروکراسی اداری بود و عملا نماینده عمومی دیگر وقت و زمانی برای کار تخصصی در رشته بیمه عمر و جذب و آموزش نمایندگان جدید نخواهد داشت!

پس چاره ی کار اختصاص واحد مستقلی در شرکت برای تمرکز بر ایجاد و گسترش سازمان فروش بود تا با خیال راحت فقط در همین رشته به پیشبرد اهداف مبادرت ورزند.

سازمان فروش بیمه پاسارگاد چگونه تشکیل شد؟

در سال های ابتدایی و بدون تجربه ی قبلی در شرکت های بیمه ای، روند گسترش سازمان فروش بیمه پاسارگاد به کندی شکل گرفت و این شبکه ی بزرگ با این جایگاه های مدیریتی مختلفی که در حال حاضر در سازمان فروش شرکت بیمه پاسارگاد وجود دارد ، قدم به قدم ایجاد شد. حضور افرادی با سابقه در شغل های بازاریابی و فروش در آن زمان در هسته ی اولیه ی شبکه فروش و مساعدت و افق دید وسیع مدیران شرکت سبب شد رفته رفته به پختگی این شبکه افزوده شود و نتیجه ی اعتماد مدیران با سابقه ی شرکت به جوانانی که بنیان گذاران شبکه فروش بودند موجب این شد که در حال حاضر به اذعان تمامی شرکت های بیمه ای، بیمه پاسارگاد به عنوان الگویی موفق در ایجاد سازمان فروش و کار در رشته ی بیمه عمر و مستمری در سراسر کشور شناخته شود.

ارکان سازمان فروش بیمه پاسارگاد چیست؟

در ابتدا شرکت بیمه پاسارگاد اقدام به ارتقای بعضی از افراد با سابقه به سمت مدیر ارشد آموزش و فروش بیمه های زندگی کرد و این مدیران ارشد اقدام به جذب و آموزش نمایندگان تخصصی بیمه ی پاسارگاد نمودند .

با گذشت زمان و بزرگ شدن این تیم مدیران ارشد به این نتیجه رسیدند که به تنهایی قادر به رسیدگی به امور نمایندگان زیر مجموعه ی خود نیستند و پس از رایزنی با مدیران شرکت جایگاه جدیدی با عنوان مدیر فروش در سازمان فروش تشکیل شد. مدیران فروش در واقع همان نمایندگانی بودند که آمار فروش بالایی داشتند و این توانایی را در خود میدیدند که نسبت به جذب افراد جدید و آموزش آنان اقدام کنند.در سال های اولیه هنوز سیستم جامع و مشخصی برای آموزش دقیق نمایندگان بیمه وجود نداشت و افرادی که دارای سابقه ی فروش کالا و خدمات در کارهای دیگری بودند از تجربیات شخصی خود برای بهبود روند کاری خود استفاده میکردند، ولی رفته رفته به پختگی این سازمان اضافه شد و با ایجاد جایگاه جدیدی به نام مدیر توسعه ، روند آموزش نمایندگان شکل تخصصی تر و رسمی تری به خود گرفت. و مدیران فروش کارکشته به این سمت جدید توانستند ارتقا پیدا کنند. حال مدیر توسعه در تیم خود دارای تعدادی مدیر فروش بود که آن مدیران فروش هم هدایت کننده نمایندگان بسیاری بودند. داستان در اینجا به پایان نرسید زیرا با گذشت زمان و بالا رفتن آمار فروش و عطش افراد برای رسیدن به جایگاه های بالاتر ، جایگاه دیگری به نام معاون مدیر ارشد ایجاد گردید. حال دیگر سازمان فروش بیمه پاسارگاد با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های ده ساله موفق شد به یک ثبات برسد و افرادی که به سمت معاون مدیر اشد میرسند، در قدم بعدی میتوانند به سمت مدیرارشد ارتقا پیدا کنند.

سمت های چارت سازمان فروش شرکت بیمه پاسارگاد به ترتیب ذیل می باشد:

  1. مدیر ارشد
  2. معاون مدیر ارشد
  3. مدیر توسعه و نظارت بر مدیران فروش
  4. مدیر فروش
  5. نمایندگان تخصصی بیمه های زندگی

ارتقاء در سازمان فروش و تیم سازی اهرمی برای رشد درامد شماست

یکی از اصول کاری در کار فروش کالا و خدمات استفاده از اهرم برای فروش است. شما هر چقدر هم که فروشنده ی حرفه ای و قدری باشید بالاخره روزی انرژی شما رو به افول میرود. در کار بیمه هم دقیقا شرایط به همین منوال است . نمایندگان حرفه ای بعد از مدتی به این نتیجه میرسند که دیگر به تنهایی قادر به پیش برد اهداف خود نیستند و نیاز دارند افرادی تازه نفس و با انرژی به جمع آنان اضافه شوند. فروش صد ها بیمه نامه توسط یک شخص در ماه کار چندان راحتی به نظر نمیاید ولی وقتی این افراد در قالب یک تیم منسجم در کنار هم قرار گیرند فروش صد ها و شاید هزاران بیمه نامه در ماه کار راحت تری خواهد بود و بالطبع میزان درامد هم رشد بسیار چشمگیر تری خواهد داشت. از طرف شخصی که چندین سال است بصورت تخصصی در بیمه مشغول به کار است با قاطعیت این را به شما میگویم که بیمه کار انفرادی نیست! البته روی سخنم با افرادیست که به درامد های بالا در این کار می اندیشند !

شما با ساختن تیم فروش افرادی همفکر و هم فاز مانند خود را در کنارتان خواهید داشت. این یک رابطه ی کاری برد برد است. هم شما به ازای آموزش به افراد تیم خود با توجه به میزان فروش آنها، دارای منفعت مالی خواهید بود و هم نمایندگان شما کارمزد قابل توجهی دریافت خواهند کرد.

البته این نکته ی مهم را از یاد نبرید رسیدن به جایگاه مدیر فروشی یا مدیر آموزشی خیلی هم آسان نیست و مستلزم میزان فروش تعیین شده ای است که از طرف شرکت اعلام شده و برای هر استان و شهری متفاوت خواهد بود.

علاوه بر رسیدن به حد نصاب فروش برای رسیدن به جایگاه های مدیریتی شما باید ذاتا علاقمند به کار آموزش باشید و این را بدانید آموزش تعدادی زیادی نماینده و پاسخگویی به سوالات آنان در هر ساعتی از شبانه روز کاری سخت و در عین حال جذاب خواهد بود.

 

با آرزوی موفقیت برای همگی شما نمایندگان عزیز

فرانک زارع مدیر توسعه و نظارت


 

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 297 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد