مشاوره تلفنی پاسارگاد24

بیمه مسئولیت آسانسور پاسارگاد

اسانسور1 min

آسانسورها بخش مهمی از ساختمان‌های امروزی هستند. متأسفانه ممکن است حوادث مختلفی برای آن‌ها اتفاق بیفتد. در هنگام حادثه داشتن بیمه مسئولیت آسانسور می‌تواند بخشی از خسارت‌ها را جبران کند.

بیمه مسئولیت آسانسور چیست؟

بیمه آسانسور یا بیمه مسئولیت دارندگان و سرویس کاران آسانسور نوعی بیمه مسئولیت مدنی است.‌ این بیمه برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث آسانسور استفاده می‌شود. در حادثه آسانسور معمولاً مالک ساختمان و شرکت‌های سرویس و نگهداری آسانسور مقصر شناخته می‌شوند. آن‌ها باید خسارت‌های مالی و جانی را پرداخت کنند. در این شرایط اگر از قبل، بیمه آسانسور خریده باشند، شرکت بیمه پاسارگاد خسارت را به افراد زیان دیده پرداخت می‌کند.

پوشش‌های بیمه آسانسور

بیمه آسانسور‌ پاسارگاد خسارت‌های حوادث آسانسور را پرداخت می‌کند. برای آسانسورهای با کاربری مسکونی خسارت‌های جانی پوشش‌ داده می‌شود. برای هر آسانسور تعداد افراد مجاز که همان ظرفیت آسانسور است به صورت دقیق در بیمه‌‌نامه آسانسور نوشته می‌شود. در صورت استفاده بیشتر از ظرفیت آسانسور، همه خسارت پرداخت نخواهد شد. طبق نظر کارشناس بخشی از آن پوشش داده می‌شود.

پوشش بیمه آسانسور شامل چیست؟

پوشش فوت یا دیه

پوشش نقص عضو

پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

آسانسورهای باری پوشش خسارت مالی هم دارند و در صورت وقوع حادثه خسارت مالی نیز دریافت می‌کنند.

در حادثه آسانسور مقصر کیست؟

افراد و شرکت‌های مختلفی طراحی، نصب، سرویس و نگهداری آسانسور را بر عهده دارند. اگر حادثه‌ای برای آسانسور اتفاق بیفتد و خسارت‌های مالی و جانی برای افراد سوار آسانسور داشته باشد، هر کدام به نحوی مقصر هستند. بعد از نظر کارشناسی و رأی دادگاه ممکن است، هر کدام درصدی مقصر شناخته شوند.

توجه داشته باشید در زمان وقوع حادثه و پرداخت خسارت توسط بیمه پاسارگاد، آسانسور حتما باید قرارداد سرویس و نگهداری فعال از شرکت سازنده آسانسور داشته باشد و در غیر این صورت خسارتی پرداخت نخواهد شد.

اسانسور3 min

چه کسی باید آسانسور را بیمه کند؟

مدیران ساختمان‌ و مجتمع‌ها باید به نمایندگی از سایر مالکین، آسانسور را بیمه کنند. حق بیمه مسئولیت آسانسور بین تمام مالکین تقسیم می‌شود. داشتن قرارداد سرویس و نگهداری سالیانه آسانسور با شرکت‌‌هایی که از وزارت صنایع و معادن مجوز انجام این کار را دارند، یکی دیگر از اقدامات لازم برای نگهداری از آسانسور است. همچنین باید با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت سمت قرارداد سالیانه دریافت استاندارد ادواری آسانسور بسته شود.

اسانسور2 min

محاسبه قیمت بیمه آسانسور چگونه است؟

هزینه بیمه آسانسور توسط عوامل مختلفی مشخص می‌شود:

کاربری آسانسور (مسکونی، اداریتجاری و باربری)

ظرفیت آسانسور

تعداد طبقات توقف آسانسور

نرخ دیه در هر سال

سقف هزینه‌های پزشکی

شرایطی که خسارت بیمه آسانسور پرداخت نمی‌شود!

( استثنائات پرداخت خسارت بیمه آسانسور چیه؟ )

بیمه آسانسور باید خسارت هر حادثه‌ای که برای افراد داخل آسانسور به وجود می‌آید را پرداخت کند. این خسارت طبق موارد نوشته شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. برای پرداخت خسارت استثنا‌هایی هم وجود دارد. در شرایط زیر، بیمه هیچ خسارتی را پرداخت نمی‌کند.

خسارت‌های عمدی توسط بیمه‌گذار

خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای و تشعشعات رادیواکتیو

خسارت‌های هنگام جنگ، انقلاب، شورش، اعتصاب و شرایط مشابه

خسارت‌های ناشی از تخلف‌ از قوانین و نظامات دولتی!

خسارت‌های حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، صاعقه و مشکلات مشابه

خسارت‌های ناشی از نقص فنی قبلی (انجام نشدن به موقع سرویس‌ها یا تعمیر توسط تعمیرکارهای فاقد مجوز)

توجه داشته باشید که باید قبل از حادثه تمام سرویس‌ها به موقع انجام شده باشند. تعمیرکار آسانسور باید شرکتی باشد. همچنین داشتن فاکتورها، گزارش سرویس و مدارک سلامت آسانسور لازم است.

مدارک لازم برای خرید بیمه آسانسور

برای خرید بیمه مسئولیت آسانسور داشتن عکس قرارداد سالانه سرویس و نگهداری آسانسور، آدرس پستی محل قرار گرفتن آسانسور ، لازم است.

فرم پرسشنامه خرید بیمه مسئولیت دارندگان و سرویس کاران آسانسور باید به صورت کامل پر شده و امضا شود.

البته طبق قوانین جدید در زمان خرید بیمه نامه واحد صدور بیمه پاسارگاد قرارداد سرویس و نگهداری را از بیمه گذار دریافت نمیکند ولی در صورت وقوع حادثه و دریافت خسارت ارائه این قرارداد الزامیست.

استعلام و خرید بیمه آسانسور

سایت پاسارگاد 24 سامانه استعلام و خرید آنلاین بیمه آسانسور است. برای خرید بیمه آسانسور کافی است با کارشناسان بخش بیمه های مسئولیت گروه پاسارگاد 24 تماس بگیرید و در کمترین زمان نسبت به دریافت استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه مسئولیت دارندگان و سرویس کاران آسانسور اقدام فرمایید.

همراه شما هستیم...

فرانک زارع

مدیر آموزش و نظارت بر عملکرد نمایندگان شرکت بیمه پاسارگاد

خرداد1402

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 187 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد