مشاوره تلفنی پاسارگاد24

پوشش‌های بیمه مسافرتی پاسارگاد

مسافرتی4 min

خساراتی که در صورت وقوع، بیمه مسافرتی از بیمه گذار حمایت می‌کند، پوشش نام دارد. این پوشش‌ها توصیف می‌کند که در صورت وقوع چه حوادثی، شرکت‌ بیمه پاسارگاد چه خدماتی به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد. در این محتوا شما را با پوشش های ارائه شده در بیمه مسافرت خارجی پاسارگاد آشنا میکنیم.

هزینه‌های پزشکی و بستری شدن هنگام بروز حادثه در سفر

با داشتن بیمه مسافرت خارجی پاسارگاد می‌توان از بابت هزینه‌های ناشی از بیماری یا حادثه‌ی خاصی که در سفر رخ می‌دهد، آسوده‌خاطر بود. شرکت کمک‌رسان ایرانیان تا سقف تعهدات (که در بیمه‌نامه قیدشده) هزینه‌های مربوط به درمان، بستری شدن، معاینه، جراحی و... را متقبل می‌شود. این پوشش غالباً دارای فرانشیز است. در شرکت بیمه پاسارگاد فرانشیز این پوشش 25 یورو است. البته در موارد صدمات جسمی حاد یا بستری شدن بیش از 24 ساعت، این پوشش فاقد فرانشیز است. برای مثال اگر شخصی در سفر دچار صدمه‌ای جسمی شود که 150 یورو هزینه داشته باشد، درصورتی‌که جزو موارد استثنا نباشد، 125 یورو از هزینه به عهده شرکت بیمه و 25 یورو به عهده بیمه‌گزار است.

انتقال یا بازگرداندن بیمه‌شده به کشورش در صورت بروز حادثه در سفر

در صورت وقوع بیماری یا حادثه برای بیمه شده ، شرکت کمک‌رسان موظف است اقدامات لازم را برای انتقال بیمار به یک بیمارستان یا مرکز درمانی و یا بازگرداندن او به کشورش انجام دهد. با توجه به وضعیت بیمه‌ شده آسیب‌دیده، شرکت کمک‌رسان در مورد بازگرداندن وی به کشورش یا مداوای او در محل تصمیم‌گیری می‌کنند. اگر آسیب ضروری باشد یا بنا به تشخیص تیم پزشکی نیازی به بازگرداندن بیمه‌ شده نباشد، نسبت به انتقال بیمار به یک مرکز درمانی مجهز و درمانش اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

همچنین برای انتقال بیمه شده شرکت کمک‌رسان موظف است با برقراری تماس تلفنی با پزشک معالج بیمار، از مناسب‌ترین روش برای انتقالش استفاده کند.

هزینه‌های ضروری دندان‌پزشکی در سفر

بیمه مسافرتی هزینه‌های درمان مشکل دندان را تا سقف مقرر (که در بیمه‌نامه ذکر شده) پرداخت می‌کند. این هزینه‌ها اغلب شامل معالجه دندان‌درد، درمان عفونت و کشیدن دندان است. طبق اعلام بیمه پاسارگاد ، فرانشیز این پوشش 25 یورو است. مثلاً اگر بیمه‌گزار دچار عفونت دندان شود و مبلغ 100 یورو بابت درمان آن بپردازد، 25 یورو از هزینه را بیمه‌گزار و 75 یورو از آن را شرکت کمک‌رسان تقبل می‌کند.

مسافرتی1 min

بازگشت اعضای درجه 1 خانواده به همراه بیمه شده

اگر شخص بیمه‌گزار فوت کند یا دچار بیماری شود که به بیش از 10 روز بستری شدن نیاز داشته باشد، شرکت کمک‌رسان هزینه بازگشت یکی از همراهان درجه اول بیمه‌گزار را پرداخت می‌کند؛ به شرطی که فرد همراه، قادر به بازگشت با وسیله نقلیه خود یا وسیله از قبل تعیین‌شده نباشد.

بازگرداندن جسد بیمه‌ شده به ایران در صورت فوت در سفر

در صورت فوت بیمه‌گزار در سفر، شرکت کمک‌رسان اقدامات لازم را برای انتقال جسد وی به کشور محل اقامت انجام می‌دهد و هزینه‌های موردنیاز را تقبل می‌کند. بیمه مسافرتی در برابر هزینه خاک‌سپاری یا مراسم ترحیم، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌شده

اگر بیمه‌گزار دچار بیماری شود که بیش از 10 روز نیاز به بستری شدن داشته باشد، شرکت بیمه هزینه‌ی رفت‌وآمد و اقامت یکی از اعضای درجه‌ یک خانواده فرد را به محلی که بستری شده است، تقبل می‌کند. هزینه و مدت زمان اقامت فرد همراه در شرکت‌های مختلف بیمه دارای سقف متفاوتی است.

هزینه بازگشت بیمه شده به کشورش به علت فوت اقوام

اگر یکی از اقوام بیمه‌شده (تا درجه 2) حین سفر وی فوت کند و فرد بیمه‌گزار قادر نباشد با وسیله نقلیه خود یا وسیله‌ای که از قبل برای بازگشت رزرو کرده است، بازگردد؛ شرکت بیمه هزینه بازگشت بیمه‌شده را پرداخت می‌کند. البته برای این پوشش طبق گفته شرکت بیمه‌ پاسارگاد، ارائه مدرکی برای اثبات فوت خویشاوند بیمه‌شده(گواهی فوت و...) الزامی است.

هزینه‌های مربوط به تحویل دارو

درصورتی‌که داروهای ضروری بیمه‌گزار مفقود شود، حتی اگر این داروها قبل از سفر توسط پزشک تجویز شده باشد، شرکت بیمه هزینه ارسال دارو را برای بیمه‌گزار به‌طور کامل پرداخت می‌کند.

مسافرتی3 min

پیگیری‌ و پرداخت هزینه مسائل حقوقی

در حالتی که بیمه‌گزار از نظر حقوقی دچار مشکلی شود، شرکت‌ کمک‌رسان ایران طبق شرایط بیمه‌نامه اقداماتی انجام می‌دهند.

بنابراین اگر شخصی تحت پوششبیمه مسافرتی پاسارگادباشد، درصورتی‌که در کشوری دیگر به خاطر رعایت نکردن قوانین شهری یا خسارت واردکردن به فرد دیگری به‌عنوان یک شهروند عادی تحت تعقیب قانون قرار گیرد، شرکت کمک‌رسان دفاع قانونی لازم را انجام می‌دهد. این شرکت هزینه‌های دفاع قانونی از بیمه‌گزار را (به‌جز مواردی که رعایت نکردن قانون یا خسارت وارد کردن توسط وسیله نقلیه‌ای باشد که مالک آن بیمه‌گزار باشد) تا سقف 1500 یورو پرداخت می‌کند.

مفقود شدن یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی

درصورتی‌که مدارک شناسایی بیمه‌گزار (پاسپورت، شناسنامه، گواهینامه و...) مفقود شود یا به سرقت رود، شرکت‌های کمک‌رسان هزینه‌های مربوط به صدور المثنی برای بیمه‌گزار را تا سقف مشخصی پرداخت می‌کنند. این سقف برای بیمه مسافرتی پاسارگاد200 یورو است.

حواله وجه نقد

درصورتی‌که وجه نقد بیمه‌گزار مفقود شود یا به سرقت برود، با ارائه مدارکی برای اثبات این موضوع (تأییدیه، رسید، شکایت‌نامه و...) می‌تواند تا سقف مشخصی از شرکت کمک‌رسان وجه نقد دریافت کند؛ به شرطی که بیمه‌گزار قبل از سفر در کشور محل اقامت، مبلغ موردنیاز را در قالب چک، حواله یا وجه نقد نزد دفتر رسمی بیمه بسپارد.

این سقف مشخص در بیمه مسافرتی پاسارگاد850 یورو است. برای مثال اگر تحت پوششبیمه مسافرتی پاسارگادباشید و پول خود را در سفر گم کنید؛ درصورتی‌که در ایران تا 850 یورو پول در قالب چک، وجه نقد یا حواله نزد شرکت بیمه سپرده باشید، شرکت کمک‌رسان مقدار پول گم‌شده شما را تا سقف 850 یورو به شما می‌دهد.

هزینه‌های ناشی از تأخیر در حرکت

درصورتی‌که وسیله نقلیه بیمه‌گزار بیش از حد مشخصی تأخیر داشته باشد، بیمه‌گزار می‌تواند هزینه‌های ضروری اضافی ایجادشده (حمل‌ونقل، اقامت، غذا و...) را تا سقف مشخصی به شرط ارائه صورتحساب، دریافت کند. سقف هزینه‌ها بستگی به میزان تأخیر وسیله نقلیه دارد.

برای مثال برای بیمه مسافرتی پاسارگاداگر وسیله نقلیه بیش از 6 ساعت تأخیر داشته باشد، طبق موارد زیر شرکت کمک‌رسان هزینه خسارات را پرداخت می‌کند:

بین 6 تا 12 ساعت تأخیر، تا سقف 45 یورو هزینه‌های اضافی به وجود آمده را جبران می‌کند.

بین 12 تا 18 ساعت تأخیر، تا سقف 90 یورو هزینه‌های اضافی به وجود آمده را جبران می‌کند.

بین 18 تا 24 ساعت تأخیر، تا سقف 135یورو هزینه‌های اضافی به وجود آمده را جبران می‌کند.

بیش از 24 ساعت تأخیر، تا سقف 180 یورو هزینه‌های اضافی به وجود آمده را جبران می‌کند. سقف پرداخت این شرکت‌ها بابت این خسارت، 180 یورو است.

در بیمه مسافرتی پاسارگاد، این هزینه به شرط برقراری بندهای زیر پرداخت می‌شود:

تأخیر به دلیل اعتصاب کارگران فرودگاه، شرکت‌های خدماتی یا شرکت‌های هواپیمایی شامل این پوشش نمی‌شود.

پروازهای چارتر یا در کل تمام بلیت‌های لحظه آخری از این پوشش مستثنی هستند.

برای اخذ خسارت باید علت و زمان تأخیر به‌صورت کتبی موجود و مورد تأیید شرکت حمل‌ونقل مربوطه یا نمایندگانش قرارگرفته باشد.

هزینه‌های مربوط به این خسارت، از زمانی که بیمه‌شده جا رزرو کرده باشد، محاسبه می‌شود.

در اختیار قرار دادن اطلاعات درمانی توسط شرکت کمک‌رسان در مواقع اضطراری

درصورتی‌که بیمه‌گزار در سفر دچار حادثه‌ای شود، شرکت کمک‌رسان موظف است اطلاعاتی از قبیل نام پزشک، دندان‌پزشک، نزدیک‌ترین بیمارستان محل حادثه و... را به استثنا مراکز تشخیص پزشکی در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد.

این مورد بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی دارد. اکثر شرکت‌های کمک‌رسان اقدامات لازم را در جهت رفع نیاز بیمه‌گزار طبق شرایط بیمه‌نامه انجام می‌دهند و نیازی به کسب اطلاعات نیست.

پرداخت هزینه در صورت فقدان بار

اگر بار بیمه‌گزار در مقصد تحویل داده نشود (به‌جز مقصد "ایران") شرکت بیمه تا سقف مشخصی خسارت فقدان بار را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند؛ به شرطی که تا 21 روز بار بیمه‌گزار پیدا نشود و مفقودی اعلام شود. به‌منظور گرفتن خسارت بار، بیمه‌گزار باید گزارشی مکتوب از شرکت هواپیمایی یا فرودگاه به شرکت بیمه ارائه دهد.

بیمه مسافرتی پاسارگاد، تا سقف 200 یورو هزینه خسارت را پرداخت می‌کنند.

یافتن و ارسال بار

در صورت فقدان بار، شرکت کمک‌رسان باید بیمه‌گزار را در زمینه اعلام مفقودی یا شکایت بابت سرقت راهنمایی کند. اگر بار بیمه‌گزار پیدا شود، حمل بار به محل اقامت بیمه‌گزار یا کشور وی به عهده شرکت کمک‌رسان است.

در صورت پیدا شدن بار بیمه‌گزار باید هزینه‌ای را که شرکت کمک‌رسان بابت خسارت فقدان بار تقبل کرده است، بازگردانده شود.

تأخیر در رسیدن چمدان‌ها

چنانچه بار همراه بیمه‌شده تا مدت مشخصی به وی تحویل داده نشود، شرکت بیمه هزینه‌هایی را که بیمه‌شده متحمل می‌شود، تا سقف مشخصی که در بیمه‌نامه ذکرشده پرداخت می‌کند. این هزینه‌ها شامل لباس و لوازم بهداشتی و یا مدت مشخصی که در بیمه‌نامه ذکرشده (هرکدام که زودتر واقع شود) است.

در بیمه مسافرتی پاسارگاداگر بیمه‌گزار تا 6 ساعت بار خود را تحویل نگیرد، شرکت کمک‌رسان تا سقف 100 یورو هزینه‌های اضطراری را به بیمه‌گزار به شرط ارائه فاکتور پرداخت می‌کند. در بیمه مسافرتی پاسارگاد ، شرکت هواپیمایی حتماً باید وابسته به یاتا باشد.

ارائه وجه‌ ضمانت

در صورت نیاز، بیمه‌گزار می‌تواند تا سقف مشخصی مبلغی را در ایران نزد شرکت بیمه مسافرتی خود به‌صورت چک، نقد یا حواله قرار دهد و شرکت معادل همان مبلغ را برای بیمه‌گزار در مقصد حواله می‌کند.

این خدمت بیمه مسافرتی مشابه خدمتی است که صرافی‌ها ارائه می‌دهند.

بازگرداندن كودكان به ايران در صورت فوت يا بستري سرپرست

اگر فرد بیمه‌گزار به علت بیماری، فوت و... قادر به مراقبت از فرزند خود نباشد، شرکت بیمه با نظارت یک فرد بزرگ‌سال هزینه بازگشت فرزند به کشورش را پرداخت خواهد کرد. سن قابل ‌قبول برای فرزند بستگی به شرایط بیمه‌نامه دارد.

بیمه مسافرتی پاسارگاد برای کودکان زیر 15 سال این پوشش را ارائه می‌دهد.

برای مثال اگر تحت پوششبیمه مسافرتی پاسارگادباشید و در سفر خارجی دچار حادثه شوید، فرزند زیر 15 سال شما به همراه یک بزرگ‌سال تحت پوششبیمه مسافرتی سامانبه کشور محل اقامت بازگردانده می‌شود.

استعلام قیمت و خرید بیمه مسافرتی پاسارگاد

مسافرتی2 min

برای خرید بیمه مسافرتی پاسارگاد به راحتی و در کوتاه ترین زمان میتوانید با تماس با کارشناسان گروه پاسارگاد 24 و اعلام مقصد و مدت سفر خود از میزان حق بیمه خود مطلع شده و با ارائه عکس واضح از پاسپورت خود به صورت آنلاین برای خرید بیمه اقدام فرمایید.

همراه شما هستیم...

فرانک زارع

مدیر آموزش و نظارت بر عملکرد نمایندگان شرکت بیمه پاسارگاد

خرداد 1402

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 52 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد