مشاوره تلفنی پاسارگاد24

شرایط بیمه مسافرتی پاسارگاد

مسافرتی2 min

شرکت‌های بیمه مختلفی خدمات بیمه مسافرتی را ارائه می‌دهند. بسته به شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، این شرایط ممکن است متفاوت باشد.

بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشورمی‌تواند برای هر فرد با توجه به شرایط سفر و وضعیت وی متفاوت باشد. به همین خاطر هرکس با بالا بردن اطلاعات خود در مورد انواع بیمه مسافرتی می‌تواندبهترین بیمه مسافرتی خارج از کشوررا برای خود برگزیند.

در جدید ترین اطلاعیه سفارت خانه های اروپایی فقط بیمه نامه های مسافرت خارجی ارائه شده توسط شرکت بیمه پاسارگاد و یک شرکت بیمه ای دیگر مورد قبول است و این موضوع به دلیل اعتبار بالای شرکت بیمه پاسارگاد و ارائه ی خدمات خوب توسط شرکت کمک رسان ایران است.

پس برای خرید بیمه مسافرت خارجی برای اخذ ویزا از شرکت های بیمه ی داخلی دقت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

عوامل تعیین کننده در محاسبه نرخ بیمه مسافرتی

مدت زمان سفر

بسته به مدت زمانی که قصد سفر دارید و می‌خواهید تحت پوشش بیمه مسافرتی باشید، نوع بیمه مسافرتی شما فرق دارد. انواع مدت زمانی که معمولاً شرکت‌ها بیمه‌نامه مسافرتی صادر می‌کنند، به‌صورت زیر است:

7 - 1 روز

15 - 8 روز

23 - 16 روز

31 - 24 روز

45 - 32 روز

62 - 46 روز

92 - 63 روز

شش‌ماهه

یک‌ساله

البته بعضی از شرکت‌های بیمه، بیمه مسافرتی شش‌ماهه و یک‌ساله صادر نمی‌کنند. ولی بیمه مسافرتی پاسارگاد بیمه نامه های شش ماهه و یکساله هم صادر میکند.

اگر ازجمله کسانی هستید که در طول سال زیاد سفر خارجی می‌روید، برای شما به‌صرفه‌تر است بیمه مسافرتی شش‌ماهه یا یک‌ساله تهیه کنید. در غیر این صورت فقط برای مدت سفر خود کافی است بیمه

تهیه کنید.

سن بیمه‌گزار

شرکت‌های بیمه برای بیمه مسافرتی یک دسته‌بندی سن دارند و بسته به اینکه بیمه‌گزار در کدام‌یک از این دسته‌ها قرار بگیرد، نوع بیمه مسافرتی و نرخ آن متفاوت است. این دسته‌بندی به شرح زیر است:

تا 12 سال

13 تا 65 سال

66 تا 70 سال

در شرکت بیمه پاسارگاد افراد نهایت تا سن 70 سالگی میتوانند نسبت به خرید بیمه اقدام نمایند.

سقف تعهدات

سقف تعهد حداکثر تعهد مالی است که شرکت بیمه به بیمه‌گزار دارد. برای مثال اگر سقف تعهد هزینه‌های درمانی یک طرح 30 هزار یورو باشد یعنی طبق شرایطبیمه‌ نامه مسافرتی، بیمه تا سقف 30 هزار یورو هزینه‌های درمان بیمه‌گزار را می‌پردازد.

سقف تعهد پوشش‌های مختلف در یک طرح متفاوت است. طرح‌های مختلف بیمه مسافرتی را با سقف تعهد هزینه‌های درمان آن می‌شناسند. برای مثال طرح 50 هزار یورویی یعنی سقف تعهدات هزینه‌های درمانی این طرح، 50 هزار یورو است.

هرچه سقف تعهد یک طرح بالاتر باشد، این طرح هزینه‌های بیشتری را در برابر پوشش‌ها شامل می‌شود و به‌تبع آن حق بیمه بالاتری دارد. در بعضی موارد طرح‌های دارای سقف تعهد بالاتر، پوشش‌های بیشتری هم شامل می‌شود.

سقف تعهدات معمولاً از 10 هزار تا 50 هزار یورو است.

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه کشورهایی که در سراسر جهان پوشش می‌دهند را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند و هرکدام از این کشورها را در یک دسته قرار داده‌اند. برای مثالبیمه مسافرتی پاسارگاددر دسته‌بندی بیمه مسافرتی خود، عراق، سوریه و عربستان را در یک دسته جای داده است.

یا شرکت های اروپایی در حوزه شینگن دسته بندی جداگانه ای دارند.

این دسته‌بندی در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است. بیمه‌گزار باید با توجه به مناطقی که قصد سفر دارد، دسته موردنظر خود را انتخاب کند.

بی‌شک هر چه حوزه مناطق وسیع‌تر باشد، حق بیمه مسافرتی بالاتر است.

طرح‌های بیمه مسافرتی

طرح‌های بیمه مسافرتی همان چیزی است که درنهایت باید توسط بیمه‌گزار انتخاب و خریداری شود. این طرح‌ها مناطقی که از بیمه‌گزار حمایت می‌شود و سقف تعهدات آن‌ها را بیان می‌کند.

برای مثال طرح شنگن 30 هزار یورویی یعنی این طرح در حوزه شنگن و تا سقف تعهد 30 هزار یورو معتبر است.

مدت پوشش بیمه مسافرتی

پوشش بیمه مسافرتی از زمانی که مهر خروج بر پاسپورت بیمه‌گزار بخورد، شروع می‌شود. از زمانی که بیمه‌گزار بیمه مسافرتی خود را خریداری می‌کند، مدت مشخصی فرصت دارد تا از کشور خارج شود. این مدت برای بعضی شرکت‌های بیمه شش ماه و برای بعضی دیگر تا یک سال است.

پوشش‌های بیمه مسافرتی برای سفرهای کمتر از 92 روز متوالی صادق است؛ حتی در طرح‌های شش‌ماهه و یک‌ساله این موضوع برقرار است.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و جدول های محاسباتی میتوانید با کارشناسان گروه پاسارگاد24 در ارتباط باشید...

فرانک زارع

مدیر آموزش و نظارت بر عملکرد نمایندگان شرکت بیمه پاسارگاد

خرداد 1402

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 149 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد