مشاوره تلفنی پاسارگاد24

مقایسه سپرده گذاری بانکی با بیمه های عمر

 

یکی از دغدغه های مشتری برای خرید بیمه های زندگی و تامین آتیه مقایسه آن با بانک است و همواره ذهن مشتری درگیر این موضوع است که بانک بهتر است یا بیمه ؟

در این مقاله می خواهیم به صورت شفاف در مورد بانک و بیمه صحبت کنیم که مشتری با خواندن این مقاله انتخاب درستی داشته باشد.

اغلب افراد با بانک ها و نحوه سرمایه گذاری در آن آشنا هستند اما افرادکمتری با نحوه سرمایه گذاری در بیمه های زندگی و تامین آتیه آشنا هستند.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

سود سپرده بانکی و بیمه عمر و تامین آتیه:

در بیمه های عمر و تامین آتیه 2 نوع سود به اندوخته بیمه گذار واریز می شود یکی سود تضمینی که در همه شرکت های بیمه یکسان است و دیگری سود مشارکت در منافع که در این سود در واقع شرکت های بیمه با اندوخته بیمه گذاران در نهادها و پروژه های مختلف سرمایه گذاری می کنند و بیمه گذار را در 85 % از سود حاصل از آن سهیم می کنند که غالبا سود سرمایه گذاری در بیمه های زندگی و تامین آتیه در درازمدت از سود سرمایه گذاری در بانک بیشتر می شود.

مدت سرمایه گذاری در بانک و بیمه عمر و تامین آتیه :

سپرده گذاری در بانک با خرید بیمه نامه عمر و تامین آتیه در این است که شما با خرید بیمه عمر میتوانید حداکثر قرارداد 30 ساله با شرکت بیمه منعقد کنید ولی سپرده گذاری بانکی معمولا کوتاه مدت یا حداکثر 5 ساله می باشد.

تنوع در انتخاب مبلغ و میزان سرمایه گذاری در بانک و بیمه عمر و تامین آتیه :

یکی دیگر از موارد مقایسه، سرمایه مورد نیاز در بانک و بیمه است که شما در بانک نمی توانید با هر مبلغی به صورت ماهیانه سرمایه گذاری کنید اما در بیمه های زندگی و تامین آتیه حتی با پرداخت ماهیانه 50 هزارتومان می توان بیمه عمر و تامین آتیه داشت و از مزایای آن استفاده کرد.

دریافت وام از سپرده بانکی و بیمه عمر و تامین آتیه :

از موارد دیگر مورد مقایسه نحوه گرفتن وام در بانک و بیمه است که در بیمه های زندگی و تامین آتیه شما بعد از گذشت 6ماه از عقد قرارداد می توانید 90 % اندوخته خود را بدون چک ، ضامن و سفته دریافت کنید که در صورت تسویه به صورت دفعات نامحدود این وام در اختیار بیمه گذار قرار می گیرد.

پوشش های بیمه ای در سپرده گذاری بانک و بیمه عمر و تامین آتیه :

از مهم ترین مواردی که باید در مقایسه بانک و بیمه به آن توجه کرد این است که شما در بیمه های زندگی و تامین آتیه پاسارگاد علاوه بر سرمایه گذاری از مزایای پوشش های مطلوب این بیمه نامه نیز برخوردار هستید درصورتی که بانک فاقد پوشش بیمه ایی است.

این پوشش ای بیمه ای عبارت است از : پوشش فوت طبیعی و حادثه ، پوشش بیماری های خاص و صعب العلاج ،پوشش هزینه پزشکی حادثه و پوشش از کارافتادگی کامل و دائم 

مالیات در سپرده بانکی و بیمه عمر عمر و تامین آتیه

و درآخر یکی از موارد مهمی که در مقایسه بانک و بیمه حائز اهمیت است بحث مالیات است که جالب است بدانید بیمه های زندگی و تامین آتیه معاف از مالیات هستند اما اگر شخصی در بانک سپرده داشته باشد و فوت کند وزارت دارایی تا 30 % از اصل سرمایه شخص فوت شده را به عنوان مالیات بر ارث کسر خواهد کرد ولی در بیمه عمر هرچقدر که سرمایه گذاری کرده باشد معاف ز پرداخت مالیات است .

امیدوارم مطالب این مقاله بسیار کوتاه و روشن تفاوت بین سرمایه گذاری در بانک و بیمه عمر و تامین آتیه را برای شما عزیزان بیان کرده باشد ، من یگانه رزاقی نماینده و مدیر فروش بیمه های زندگی پاسارگاد همراه با مجموعه پاسارگاد 24 آماده خدمت گذاری به شما عزیزان در صنعت بیمه هستیم .

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 536 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد