مشاوره تلفنی پاسارگاد24

فروش بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با استفاده از بازاریابی عصبی (قسمت دوم)

 

 

در مقاله قبل توضیح مختصری درباره بازاریابی عصبی و بخش های مغز انسان همچنین عملکرد هرکدام از بخش ها پرداخیم.در انتهای مقاله هم چند تکنیک استفاده از بازاریابی عصبی در فروش بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد ارائه شد.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

شش عامل تحریک کننده مغز قدیم :

با کنترل این عوامل میتوان کلید مغز قدیم را به دست آورد و گام موثری در فروش بیمه عمر و تامین آتیه برداشت.

خودمرکزبینی : 

 

مغز قدیم به موضوعاتی علاقه دارد که مربوط به خودش است. مثلا اگر بروشوری به مشتری بدهیم که اطلاعاتی از قبیل تاریخچه بیمه پاسارگاد ،تعداد نمایندگی های آن ، آمار فروش بیمه عمر و تامین آتیه و ..... در آن موجود باشد مشتری آن را نگاهی کرده و به سطل آشغال می اندازد. اما اگر در ابتدای آن با جمله ای مثل ( آیا مایلید زندگیخود و فرزندتان زیباتر شود؟ ) و یا هرچیزی در این مضمون ، آنوقت خواهید دید که با دقت تا آخر مطلب را مطالعه میکند چون مغز قدیم به شدت به فکر خودش است .

پس با استفاده مناسب ازاین موضوع در تبلیغات و جلسات مشاوره بیمه عمر به راحتی افرادی که تابع من ذهنی خود هستند را تحت تاثیر قرار میگیرند.

تضاد:

مغز قدیم، اشیا را با ضد آنها میشناسد. ریسک را با اطمینان می شناسد، پولدار را با فقیر، موفق را با ناموفق و ..... به همین خاطر برای جلبتوجه مغز قدیم به بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با به تصویر کشیدن شرایطی که پس از خرید این بیمه نامه شامل حال فرد میشود در واقع متضاد شرایط فعلی فرد را به وی نشان میدهیم و فرد را ترغیب به خرید بیمه نامه میکنیم.

داده های ساده:


مغز قدیم با کلمات میانه خوبی ندارد، به همین خاطر در برخورد با کلمات پیچیده نمیتواند به راحتی تصمیم بگیرد و داده ها را به مغز جدیدکه کارش تجزیه و تحلیل است میفرستد. بنابراین برای جذب و ارضای مغز قدیم باید حتما از سادگی استفاده کنیم.مثلا ارائه جداول پیچیده و پر از اعداد ارقام در شروع مشاوره بیمه عمر و تامین آتیه باعث همین امر میشود . پس حتما توجه داشته باشید که با استفاده از جملات ساده و روان بیمه زندگی پاسارگاد را برای فرد معرفی کنید.

شروع و پایان:


مغز تمایل به ذخیره سازی انرژی دارد به همین خاطر اقدام به حذف داده هایغیر ضروری می کند. بنابراین اگر جلسه مشاوره بیمه عمر و تامین آتیه شروع و پایان محکم و اثربخشی داشته باشد برای ذخیره کردن اواسط آن انرژی زیادی لازم نخواهد بود و مغز آن را ذخیره میکند. نکته قابل توجه دیگر اینکه محققان به این نتیجه رسیده اند که هنگامی که مغز در حالت انتظار می رود ماده ای به نام دوپامین ترشح می کند که نوعی مخدر است و برای مغز بسیار لذت بخش میباشد پس رعایت این امر در مشاوره بیمه که ابتدا موضوع مورد علاقه فرد مطرح و پس از ایجاد انتظار در مخاطب برای شنیدن ادامه آن ، به ادامه بحث بپردازیم (یعنی یک راست سر اصل مطلب نرویم و در پایان هم با یک جمله ماندگار بحث رو به اتمام برسونیم.)

محرکهای تصویری:  


مغز قدیم تصویری است. به طور کلی اعصاب بینایی ۴۰ بار سریعتر از اعصاب شنوایی اطلاعات را انتقال می دهد. در فروش بیمه عمر و تامین آتیه با طراحی مناسب کاتالوگ ها ،بروشورها ، و رعایت اصول رنگ شناسی و همچنین انتخاب تصاویر مناسب برای آنها میتوانیم تاثیر بسزایی در ذهن مخاطب بگذاریم. یک تصویر کار هزار کلمه را انجام میدهد. با قراردادن تصویر چک های خسارتی که شرکت بیمه پاسارگاد به مشتریان پرداخته است اعتماد مخاطب خود را بیشتر کنید ، همچنین میتوان در هنگام تحویل قرارداد بیمه عمر با ارائه بسته بندی زیبا و شیک تصویر به یادماندنی برای مشتری یه جای گذاشت.

احساس:


مغز قدیم تنها به وسیله احساس تحریک می شود. اغلب انسان ها نسبت به خانواده خود از احساسات زیادی برخوردارند .با توضیح بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد و تاثیر آن بر خانواده فرد کلماتتان در هنگام مشاوره با احساسات فرد گره میخورد. به قول آنتونیو داماسیو : " ما ماشینهای با احساسی هستیمکه فکر هم می کنیم."

ادامه دارد .....

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 527 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد