مشاوره تلفنی پاسارگاد24

شرایط پرداخت خسارت بیمه بدنه

 

امروز می‌خوام در رابطه با یکی از رشته‌های بیمه‌ای به نام بیمه بدنه باهاتون صحبت کنم. بیمه بدنه برخلاف شخص ثالث یه بیمه‌ نامه اختیاری هستش و بیمه‌گذار می‌تونه با پرداخت مبلغ مشخصی به‌ عنوان حق بیمه وسیله نقلیه خود شو در برابر خطرات تصادف رانندگی و سایر ریسک‌ها بیمه بکنه. بیمه بدنه بیمه ای هستش که حتی اگر مقصر حادثه هم باشید باز هم خسارت واردشده به خودروی شما را پرداخت می‌کند. ببینید، بیمه شخص ثالث خسارت جانی و مالی شخص ثالث یعنی همون شخص زیان‌ دیده رو جبران می‌کنه اما برای جبران خسارت خودروی مقصر باید از بیمه بدنه استفاده بکنیم.

درچه شرایطی بیمه بدنه خسارت خودروی شما رو پرداخت می‌کنه ؟

- یکی اینکه بیمه‌گذار در جریان تصادف مقصر باشه که خب طبیعتاً از بیمه‌ نامه ثالثش استفاده می‌کند برای جبران خسارت ماشین زیان‌ دیده وبرای جبران خسارت ماشین خودش هم‌ از بیمه بدنه ش استفاده می‌کند.

- دو اینکه راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد یعنی دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نباشه یعنی چی ؟ مثلاً یه ماشینی گوشه خیابون پارک کرده، یه خودرویی میاد می‌خواد دور بزنه یا به هر دلیلی منحرف می‌شه و اصابت می‌کنه به این ماشین و متواری می‌شه، شخص زیان ‌دیده باید از بیمه بدنه ش استفاده بکنه برای جبران خسارت .

- و نوع دیگش این هستش که خودروی شما نامتعارف یا اصطلاحا لاکچری باشد. حالا اصن به چه خودروهایی ما میگیم خودروی نامتعارف ؟ به خودرویی که قیمت اون از نصف مبلغ دیه در ماه حرام بیشتر باشه اصطلاحاً می‌گن خودروی نامتعارف، برای سال هزار و چهارصد مبلغ دیه در ماه حرام ششصد و چهل میلیون تومن توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی مصوب شده، بنابراین خودرویی که بالای سیصد و بیست میلیون تومان قیمت داشته باشه بهش می‌گن خودروی نامتعارف. وقتی خودروی شما نامتعارف باشه بنابراین بیمه شخص ثالث مقصر نمی‌تونه کل خسارت شما را جبران بکنه و این‌جا هستش که اگر شما بیمه بدنه داشته باشین به کمک تون میاد برای جبران مابقی خسارتتون. حالایه نکته خوبی که اینجا هست این هستش که کسانی که تو یک حادثه‌ای مقصر نبوده‌اند یعنی زیان‌ دیده بودند و مجبور شدند از بیمه‌نامه بدنه شون برای جبران مابقی خسارتی که بیمه نامه‌ی شخص مقصر درواقع نتونسته بهشون پرداخت کنه استفاده بکنن این‌ها وقتی‌که می‌خوان بیمه‌ نامه بدنشون را تمدید بکنند درواقع تخفیف عدم خسارت بهشون تعلق می‌گیره چون می‌دونید که وقتی‌که یک شخصی مقصر باشه و از بیمه ‌نامه بدنه ش استفاده کنه وقتی‌که می‌خواد بیمه ‌نامه شوتمدید بکنه دیگه تخفیف عدم خسارت بهش تعلق نمی‌گیره ولی در مورد اشخاص زیان ‌دیده قضیه فرق می‌کند.

در مورد پوشش‌های بیمه بدنه می‌خواستم خدمتتون عرض بکنم که ببینین پوشش‌های بیمه بدنه ، یه سری از پوشش‌ها هستش که در واقع اجباری هستش وجزو لاینفک بیمه بدنه هست مثل سرقت کلی خودرو، خسارت و آتش‌سوزی و صاعقه. یک سری از پوشش‌ها هم هستن که تکمیلی هستند و بیمه‌گذار بنا به میل خودش و اون جوری که تشخیص می‌ده اینا رو می‌تونه بگیره یا نگیره مثل پوشش سرقت لوازم، شکست شیشه، پاشیدگی رنگ، حوادث طبیعی و نوسان قیمت خودرو تا سقف بیست و پنج درصد و یا پنجاه درصد قیمت خودرو. بنابراین این پوشش‌ها انتخابش با خود بیمه‌گذار هستش.

یکسری تخفیفها در واقع بیمه پاسارگاد روی بیمه‌های بدنه ش اعمال می‌کنه مثل تخفیف سال ساخت، تخفیف داشتن حساب در بانک پاسارگاد، تخفیف نقدی و تخفیف در واقع برای کسانی که عضو هیات علمی هستند و از همه این‌ها مهم‌تر تخفیفی هستش که شرکت بیمه پاسارگاد به بیمه‌گذاران بیمه عمر و تأمین آتیه اش در واقع ارائه می‌ده که این تخفیف می‌تونه از ده‌ درصد تا پنجاه درصد باشه که خب بسیار تخفیف خوبی هستش و کلی قیمت بیمه رو می‌تونه پایین بیاره، حالا این تخفیف‌ها به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ ببینید اخیراً یه اس ام اسی برای بیمه‌گذاران عمر و تأمین آتیه اومده مبنی‌ بر این‌که می‌تونن از بیمه بدنه استفاده بکنند با تخفیف تا سقف پنجاه درصد و به افراد خانواده هم قابل انتقاله، خب این به چه معنائه؟ مثلاً من بیمه‌گذار بیمه عمر هستم ماشینی که داریم به نام دخترم هستش من به‌عنوان بیمه‌گذار بیمه بدنه اسمم توی سیستم ثبت می‌شه دخترم که مالک ماشین هستش اسمش در ذی‌نفع قسمت ذی نفع ثبت می‌شه و تخفیف بیمه عمرو تامین آتیه من رو می‌تونه درواقع روی ماشینی که به نام دخترم هستش ازش استفاده بشه، این الان طرح جدیدی هستش که داریم و خیلی درواقع مورد توجه قرار گرفته خیلی از کسانی که بیمه عمر داشتند و حالا به هر دلیلی ماشین بنامشون نبوده الان می‌تونن از تخفیفات بیمه عمرشون استفاده می‌کنند.

در مورد خسارت در بیمه بدنه باید خدمتتون بگم که لطفاً اگر که بیمه‌گذار بیمه عمر و تأمین آتیه هستین، بیمه‌گذار بیمه بدنه هستین از شرکت بیمه پاسارگاد در واقع بیمه‌ نامه تونو گرفتین، لطفاً در صورت خسارت با نماینده‌ای که در واقع بیمه تون کرده و یا اگر نماینده در دسترس نبود حتما با اداره امور خسارت شرکت بیمه ‌گر تون تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی رو بهتون بکنن تا بتونین در کوتاه ‌ترین زمان و به راحت ‌ترین شکل ممکن خسارت را دریافت ‌کنین.

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد