امنیت شعلی بالا با اخذ نمایندگی بیمه عمر

شغل نمایندگی بیمه عمر با ضریب امنیت شغلی بالا

یکی از شاخض های مهم در هر شغلی ، امنیت شعلی است. مفهوم امنیت شعلی job security)) به معنای اینست که فرد شاغل در حین انجام خدمت نگران از دست دادن شغل خود نباشد.

Job security Employment Constructive dismissal, Discrimination ...

از دست دادن شغل یا تنزل پوزیشن ، یکی از دغدغه های اساسی همه افراد شاغل است. در کشورهای با اقتصاد نابسامان و دارای نوسانات مالی ، از دست دادن شغل و درامد همواره افراد را دچار استرس و اضطراب شدید می کنذ که بالطبع یطور مستقیم بر عملکرد آنان تاثیر منفی می گذارد و به شدت راندمان و کیفیت کار آنان را کاهش می دهد. امروزه جوامع بشری به ویژه در کشورهای جهان سوم ، با این دغدغه جدی روبرو هستند که آیا می توانم شغل و درامدم را حفظ کنم ؟ غالب افراد در زمان گرفتن یک شغل ، تنها به ورود به آن و کسب درامد حتی به میزان حداقل و بدون داشتن هرنوع مزایای شغلی ، فکر می کنند و کمتر به این مهم توجه دارند که چه مدت می توانند در این شغل بمانند . آیا این شعل می تواند برای آنها امنیت شغلی ایجاد کند؟ به عبارتی عمر مفید این کسب وکار چقدر است؟ انتخاب شغل مناسب که دارای شاخض های استاندارد باشد ، در شرایط فعلی بازار کسب وکار نه تنها ساده نیست بلکه  بسیار دشواراست ؛ حتی اگرفرد متقاضی دارای شاخص های استاندارد آن شغل باشد. ورود به یک شغل و کسب درامد ، به معنای این است که فرد شاغل ، زندگی خود را برمبنای زمانبندی و درامد آن ، برنامه ریزی و هزینه های زندگی خود را براین اساس تنظیم می کند . با نوسانات اقتصادی امروز کشور و پاندمی کووید19، داشتن یک شغل با درامد مکفی که بتوان دخل و خرج زندگی را با آن تامین کرد،  تبدیل به یک کابوس آزاردهنده برای همه افرادی که در سن اشتغال و نیازمند کار هستند ، شده است.

نقش صنعت بیمه در ایجاد شغل وامنیت شغلی

صنعت بیمه در جهان ، به واسطه قوانین و مقررات بین المللی و اقتضای خدماتی که به آحاد جامعه برای تامین آرامش و پذیرش ریسک زندگی مردم ، از معدود مشاغلی است که دارای امنیت شغلی بسیار بالا بوده و قادر به تامین درامدی نامحدود برای شاغلین در این صنعت است . یکی از کلیدی ترین سطوح صنعت بیمه ، شغل نمایندگی بیمه و بطور خاض ، نمایندگی بیمه عمر وتامین آتیه است. این پوزیشن دارای بالاترین امنیت شغلی است که شرایط را با ماندگاری همیشگی در این شغل برای یک نماینده بیمه فراهم می نماید.

5 career advancement in the field of selling life insurance – Idea ...

امنیت شغلی و اثرات مطلوب آن بر شغل نمایندگان بیمه

اگر بخواهیم از اثرات مثبت امنیت شغلی در شغل نمایندگان بیمه عمر صحبت کنیم ، باید به کاهش اضظراب ، استرس و دلهره در نمایندگان بیمه عمر اشاره کرد. استرس ، اضطراب و دلهره ناشی از ناامنی در حفظ کسب وکار، اثرات مخربی بر سلامتی روح ، روان وجسم شاغلین دارد . طبیعتا آرامش نشات گرفته از امنیت شغلی، موجب تمرکز بر وظایف و تعهدات نماینده بیمه و ارائه مشاوره و خدمات حرفه ای به بیمه گذاران خواهد شد. از جمله نتایج مطلوب امنیت شغلی و کاهش استرس در نمایندگان بیمه ، افزایش راندمان و خروجی قابل قبول عملکرد و سرعت گرفتن پیشرفت و رشد توانایی های آنان است.

3 reasons why data scientist remains the top job in America

همچنین امنیت شغلی در محیط کار یک نماینده بیمه عمر ، ایجاد فرصت بروز ایده های ناب وخلاقانه برای حل مشکلات و کاستی های احتمالی در فضای کار را فراهم می کند. یکی دیگر از فواید و اثرات مثبت امنیت شغلی بر نمایندگان بیمه عمر ، ایجاد فضای مناسب برای داشتن برنامه ریزی درست برای شغل و زندگی شخصی است تا با اطمینان از اینکه با داشتن شغل ارزشمند نمایندگی بیمه و امکان افزایش درامد ، بتوانند آسایش بیشتری برای خود وخانواده خود فراهم نمایند. کاهش استرس ناشی از امنیت شغلی برای یک نماینده بیمه عمر ، احساس تعلق و وفاداری زیادی به شغل و مجموعه کاری خود فراهم می کند و این احساس رضایت موجب همدلی ، همفکری و همکاری مضاعف در فضای کاری آنان می شود یا به عبارتی در مجموع سینرژی ایجاد می کند.

Logisch Technologies | Careers

زهرا انصاف – مدیر آموزش و نظارت بیمه پاسارگاد

 

دیگر مقالات منتشر شده توسط زهرا انصاف :

محتوای مشابه

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد