فروشنده حرفه ای بیمه عمر باشیم ( قسمت دوم )

نویسنده : زهرا انصاف مدیر آموزش و نظارت بر عملکرد مدیران فروش

 

چگونه به یک فروشنده حرفه ای بیمه عمر تبدیل شویم ؟

نویسنده : زهرا انصاف کارشناس ارشد مدیریت آموزشی

در ادامه مبحث روش ها و راه های تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای ، لازم است به نکته اساسی و تاثیرگذار برعملکرد مشاور یا نماینده بیمه عمر بپردازیم . یک فروشنده موفق باید دارای اعتماد به نفس بالا باشد . ضعف در خود باوری ، قدرت روبرو شدن با مشتری و معرفی طرح را دشوار می سازد .

5 روش جهت تقویت اعتماد به نفس مشاوران بیمه عمر توصیه می شود :

از خود کم بینی بیش از حد بپرهیزید . خود را دست کم نگیرید . همیشه به خود بگویید ، من می توانم ، من یک فروشنده ماهر هستم هرگز خود را نزد دیگران کوچک نکنید. تصویری پیروز و موفق از خود بسازید . ما به آنچه می اندیشیم ، تبدیل خواهیم شد . همواره به توانمندی و موفقیت خود فکر کنید .

هرگز شکست را در ذهن خود شبیه سازی نکنید . شکست محصول عدم رضایت مندی از نتایج کار است . با خود بیندیشید من با مهارت های خود می توانم تهدیدها را به فرصت و مزیت تبدیل خواهم کرد. زمانی شکست تحقق پیدا می کند که شما آن را پذیرفته باشید . پذیرش شکست ، زمینه ترس برای ادامه کار را فراهم می کند . تنها راه مقابله با ترس ، رویرو شدن با آن و انجام دادن کارهایی است که از انجام آن ترس داشتید . ظاهر شما باعث ایجاد اعتماد به نفس در شما می شود . پوشیدن لباس آراسته ، تمیز و مرتب ، و موها و چهره آراسته در افزایش اعتماد به نفس شما می تواند بسیار موثر باشد.

مشاوره هایی که منجر به موفقیت وانعقاد قرارداد شده را به عنوان یک تجربه موفق ، ثبت کنید ، به گونه ای که بتوانید به طور مستمر آن را مشاهده کنید . زیرا تجارب موفق بزودی فراموش و تجارب نا موفق و شکست ها همواره در ذهن باقی مانده و شما را نا امید می کنند.

در زندگی شخصی و کاری ، بارها و بارها با مشکلاتی روبرو می شویم که گاهی این مشکلات بر ما مسلط شده و قدرت ادامه فعالیت را از ما می گیرند . به عنوان یک مشاور و فروشنده حرفه ای چگونگی برخورد با این مشکلات ، تعیین کننده توانایی مدیریت شما در شرایط بحران خواهد بود . با روبرو شدن با شرایط بحرانی به دنبال تبدیل مشکلات و تهدیدها به مزیت و فرصت باشید . با تکرار این روش ، قدرت مدیریت بحران را در خود تقویت کنید.

فروشنده حرفه ای همواره پر اشتیاق و پرشور است . اشتیاق ، پدیده ای واگیردار است . طبیعتاً در دنیای فروش ، اثر اشتیاق آنقدر زیاد است که می توان گفت ، قادرست نتیجه کار و انعقاد قرارداد را تعیین نماید . افراد قوی توانایی کنترل افکارشان را دارند و با فکر کردن به پیروزی ها و تصویر سازی های مثبت ، تلاش می کنند ، همواره شادی و اشتیاق خود را حفظ کنند و آن را به دیگران به ویژه مشتریان خود انتقال دهند .

 

" اشتیاق یک پدیده و تحرک خارجی نیست ، بلکه زمانی که آن را بدست می آورید ، پیوسته در درون شما فعالیت می کند."

تعیین کننده موفقیت شما در کار نمایندگی و فروشندگی بیمه عمر ، عشق وعلاقه به کار و هدفمندی شماست نه توانمندی.، توانایی را می توان ایجاد کرد . مهارت را می توان کسب کرد . روش ها وتکنیک های کار را می توان یاد گرفت . ولی لازمه آن علاقمندی به کاراست . افراد حرفه ای اهداف خود را بطور شفاف ترسیم و براساس آن برنامه ریزی می کنند.

 

منابع:

  • ریچارد دنی ، مترجمان :محمودسبزی وحمیدرضابیرانوندی ، موفقیت در فروش
  • دکتر اسپنسر جانسون ، غلامحسین اعرابی ، فروشنده یک دقیقه ای
  • برایان تریسی ،مهدی قراچه داغی ، روانشناسی فروش

 

مقالات منتشر شده توسط زهرا انصاف :

 

 

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد