مشاوره تلفنی پاسارگاد24

بررسی بیمه عمر در کشور ژاپن

نویسنده: علیرضا نوری مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت بیمه پاسارگاد

بازار بیمه عمر در کشور ژاپن دومین مارکت بیمه عمر دنیا بعد از آمریکا می باشد.

این مارکت بیش از یک پنجم از کل میزان حق بیمه دنیا را به خود معطوف کرده است و این میزان در سال 1987 میلادی به 24 میلیارد دلار آمریکا در هر دو قسمت فعالیت بیمه ای عمر و غیرعمر رسید؛ اما بخش اصلی حق بیمه متعلق به بیمه های عمر می باشد که در سراسر دنیا 3.7 درصد آن به ژاپن اختصاص دارد و این کشور را در رتبه اول جای داده است؛ در صورتی که در بخش بیمه های غیرعمر یا بیمه های خدماتی، این کشور با دارا بودن 12 درصد از تمامی حق بیمه کل دنیا در جایگاه دوم بعد از ایلات متحده که نیمی از حق بیمه دنیا را دارد، جای گرفته است. بر اساس گزارش های منتشر شده در این مارکت، این کشور آسیایی به عنوان دومین بازار با نخستین بازار جهانی که آمریکا است، فاصله زیادی دارد.

بررسی بیمه عمر در کشور ژاپن

با افزایش و ادامه کار های بیمه ای در دولت ژاپن، تمام نگاه ها در شرق آسیا به این کشور معطوف شده است.

این کشور در حال حاضر پنجاه درصد از حق بیمه در آسیا را به خود اختصاص داده است. بحث صنعت بیمه مثل دیگر شاخه های تجارت در این کشور تحت تاثیر زلزله بزرگ در شرق ژاپن که در سال 2011 رخ داد، قرار گرفته. در این رخداد فاجعه آمیز حدود 16 هزار نفر کشته و سه هزار تن ناپدید شدند. سازمان بیمه عمر در ژاپن در آن زمان گزارش داد که بیش از بیست هزار پرونده خسارت در ارتباط با این زلزله گشوده شده است که میزان مزایای کل بیمه ای و پرداخت ها بالغ بر 160 میلیارد ین برآورد شده است. درحالی که، حدود پنجاه درصد از کارگزاران بیمه در این کشور آسیایی شعبه هایی از شرکت های خارجی می باشند. شرکت های داخلی نیز با سرمایه های شرکت های خارجی نظیر "آلیانز لایف"، "ای ایکس ای لایف"، "آوگون سونی لایف"، "آی ان جی لایف"، "مت لایف" و "پرودنتال فایننشال" فعالیت می کنند.

کمپانی های های خارجی در ژاپن حق انتخاب دارند که یک شرکت جداگانه وابسته به شرکت مادر تاسیس نمایند و تابع قانون نظارت بر فعالیت موسسه های بیمه داخلی شوند و یا اینکه اقدام به تاسیس شعبه کنند. لازم به ذکر است که که وزارت دارایی ژاپن وظیفه اداره امور و نظارت بر فعالیت صنعت بیمه را برعهده دارد. پس شرکت ها می بایست بر طبق مقرارت تنظیمی که از طرف این وزارتخانه تعیین می شود، فعالیت نمایند. در مارکت بیمه توکیو رقابت در نرخ گذاری وجود ندارد چرا که تعیین نرخ به عهده سازمان های جداگانه ای قرار دارد. در کشور ایران نیز شرکت بیمه پاسارگاد زیر نظر بیمه مرکزی که سازمانی دولتی می باشد فروش بیمه های عمر و تامین آتیه را انجام می دهد و حدود 19% از کل بازار بیمه های زندگی(عمر) در ایران را دارا می باشد.

نویسنده: علیرضا نوری مدیر توسعه و برنامه ریزی شرکت بیمه پاسارگاد

 

افراد شرکت‌کننده در این گفتگو

نظرات (1)

این نظر توسط مدیر کوچک شده

3FPNCEP вакансии'www.name2.com

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

افراد آنلاین

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد